ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8405

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Jach: "Musimy zwiększyć wydatki na siły zbrojne"

Wyższe wydatki mają przyspieszyć proces modernizacji armii i wprowadzić nowe technologie. Nad szczegółami rozwiązania pracują m.in. Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Finansów.
 

- Wydarzenia na Ukrainie spowodowały, że rząd Donalda Tuska nagle się obudził i próbuje dostosować program do ewentualnych zagrożeń. Działania te są dalece spóźnione – mówi poseł Michał Jach z sejmowej Komisji Obrony Narodowej.
 

Zdaniem stargardzkiego parlamentarzysty działania rządu w tym kierunku są o tyle niezrozumiałe, że widząc narastający konflikt na Ukrainie premier zapewniał, że Polsce nic nie grozi. Prezydent Bronisław Komorowski w Święto Wojska Polskiego stwierdził natomiast, że „musimy być gotowi do obrony Polski”.
 

 - Problemem rządu Donalda Tuska jest to, że przez 7 lat ani razu nie wydał przysługującego ustawowo 1,95 proc. Najpierw niech rząd zacznie pracować nad tym, ażeby zaplanowane na początku roku wydatki zostały zrealizowane w 100 proc. – twierdzi poseł Michał Jach. -  Dwa czy trzy miesiące temu minister Szczurek stwierdził jednoznacznie, że w roku 2015 w żadnej mierze nie będzie możliwości zwiększenia wydatków na siły zbrojne. O czym my więc rozmawiamy? O roku 2016, 2017? Ten  rząd powinien podjąć decyzję, ażeby już w tym roku zwiększyć wydatki na siły zbrojne, ponieważ to jest paląca potrzeba dofinansowania – podsumował polityk w specjalnym wywiadzie dla Radia Maryja.

    oprac. Damian Maligłówka, fot. archiwum - 28.08.2014
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©