ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8601

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Stargard godnie uczcił pamięć o powstańcach

Mszy świętej w kościele pw. świętego Ducha, przewodniczył proboszcz  parafii,  ks. Robert Śnieg. W trakcie kazania proboszcz przypomniał genezę wybuchu powstania, etos walczących żołnierzy, zaapelował o modlitwę za ofiary i otaczanie szacunkiem żyjących powstańców.

 

W uroczystej celebrze wzięli również udział członkowie i przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości Stargardzie z posłem Michałem Jachem na czele, młodzież skupiona wokół parafii św. Józefa, kombatanci, przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń i związków oraz członkowie Polskiego Klubu Patriotycznego.

Inicjatorem obchodów, upamiętniających 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, był Krzysztof Sosin, radny i członek Prawa i Sprawiedliwości w radzie miejskiej Stargardu.

Po mszy świętej, dalsze uroczystości przeniosły się pod pomnik Ofiar Sybiru i Katynia. W trakcie przemówienia poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Jach podziękował szczególnie młodzieży i księdzu Rafałowi Sorkowiczowi za aktywne uczestnictwo w obchodach. – To zwłaszcza dzięki wam, młodym ludziom, pamięć o Powstaniu Warszawskim jest wciąż żywa – przyznał poseł Michał Jach. – Dziękuję przede wszystkim za to, że mogąc wybrać w czasie tych wakacji wiele innych sposobów na spędzenie wolnego czasu, wybraliście właśnie uczestnictwo w tych obchodach. Mam nadzieję, a jestem o tym przekonany, że za rok spotkamy się tutaj w jeszcze większym gronie.

 

Zapraszamy do fotogalerii

    Damian Maligłówka, fot. Anna Rzepecka - 01.08.2014
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©