ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8398

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Poseł ponowi interpelację w sprawie obwodnicy Kobylanki

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej poseł Michał Jach wyraził swoje zaniepokojenie w sprawie braku jakichkolwiek działań związanych z rozbudową obwodnicy Kobylanki. 

– Ostatnie tragiczne wydarzenia na tym zwężonym odcinku drogi pokazują dobitnie, że budowa jeszcze jednego pasa jest w tym miejscu konieczna – przyznał poseł Michał Jach. – Obwodnica Kobylanki to obecnie najbardziej niebezpieczna droga w kraju. W tej sprawie nie możemy już dłużej zwlekać.Poseł Michał Jach, już w 2012 roku interpelował w tej sprawie, pisząc do ministerstwa transportu, budownictwa i gospodarki morskiej. Wówczas sekretarz stanu Tadeusz Jarmuziewicz zapewniał, że realizacja tego przedsięwzięcia została wpisana na listę zadań programu budowy dróg krajowych po 2013 r. Jednak zdaniem posła Michała Jacha, odpowiedź Tadeusza Jarmuziewicza nijak ma się z rzeczywistością.  – Tym razem złożę kolejną interpelację, ale do ministerstwa rozwoju i infrastruktury – zapewnia stargardzki poseł. – Ilość wypadków, do których dochodzi na tym odcinku obwodnicy jest bardzo niepokojąca. Będę również prosił o wsparcie w tej sprawie wszystkich zachodniopomorskich parlamentarzystów.


Podczas konferencji prasowej poseł Michał Jach skrytykował politykę rządu PO-PSL, odniósł się też do ostatnich wydarzeń, związanych z konsolidacją środowisk prawicowych i spotkania obywatelskiego pod nazwą „Czas na zmiany”. – Zjednoczona i silna prawica to ogromna szansa na odsunięcie skompromitowanego rządu Donalda Tuska, jego nieudolnych ministrów, którzy obnażyli słabość aparatu państwowego w wyniku ujawnienia afery taśmowej – powiedział poseł Michał Jach. – Każdy kolejny dzień tego rządu szkodzi naszemu krajowi. Dlatego tak bardzo potrzebne są zmiany w celu utworzenia silnej alternatywy, mogącej  przywrócić Polakom nadzieje na lepsze jutro.
    Damian Maligłówka - 25.07.2014
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©