ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8310

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Jach: " Polsce potrzebny jest uczciwy rząd techniczny"

- Nagrane rozmowy pokazują zdeprawowaną władzę, która zajmuje się tylko i wyłącznie interesami własnymi i własnych grup interesu. Sprawy Polski, dobro Polaków nie są dla niej celem w najmniejszym stopniu. Z ujawnionych nagrań wynika także lekceważący i pogardliwy stosunek do kraju i jego obywateli – powiedział poseł Michał Jach podczas otwartego spotkania z mieszkańcami Świnoujścia.

 

Zdaniem Prawa i Sprawiedliwości z  treści ujawnionych rozmów wynika że jedyne, w co wierzą rozmówcy to interes własny i ich kolegów. Wszystkie udostępnione nagrania potwierdziły  bardzo dobitnie to, o czym od lat mówi Prawo i Sprawiedliwość, a mianowicie, że  Donald Tusk i jego rząd od 2007 zajął się aktywnym niszczeniem państwa polskiego, działaniem wbrew interesom obywateli i przekształcaniem Polski w folwark.

 

- Jedyna recepta to zmiana władzy, a  każdy następny dzień z tą ekipą to staczanie się po równi pochyłej kosztem Polski i Polaków – przekonywał poseł Michał Jach. - Inaczej nie można bowiem wytłumaczyć faktu, że formalnie niezależny i apolityczny prezes NBP pomaga PO w wygraniu wyborów parlamentarnych. Zgadza się na to, że sfinansuje dług publiczny pieniędzmi banku centralnego – czyli innymi słowy zapłaci za to naszymi pieniędzmi, narażając na szwank kondycję finansów publicznych.


 " Zamiast sojuszy, szukają haków"


Według Prawa i Sprawiedliwości 7-letnie rządy Platformy doprowadziły do takiego poziomu degrengolady, że ministrowie przyznają się do bezradności i bierności, nie widząc w tym jakiegoś szczególnego problemu.

 

- Minister Sikorski otwarcie przyznaje, że jest przeciwko polityce rządu, którego jest ministrem, nie mówiąc już o tym, że to właśnie on osobiście jest odpowiedzialny za realizację polityki, z którą fundamentalnie się nie zgadza. Uważa że polsko - amerykański sojusz jest nic nie warty, jest wręcz szkodliwy – mówił poseł Michał Jach. - Sikorski, zamiast skupić się na szukaniu sojuszy międzynarodowych i budowaniu bezpieczeństwa Polski, zajmuje się z pasją zwalczaniem PiS. Szuka haków, wraca do dawno wyjaśnionych spraw, sugerując że postępowanie prokuratorskie pogrąży opozycję.


" Chcemy rządu technicznego"


W drugiej części wystąpienia poseł Michał Jach skupił się przede wszystkim na najważniejszych działaniach, jakie zamierza podjąć Prawo i Sprawiedliwość. – Przede wszystkim opowiadamy się za wcześniejszymi wyborami. Polsce potrzebny jest uczciwy rząd techniczny niezaangażowany politycznie, który będzie gwarantem uczciwego przeprowadzenia wyborów – przyznał poseł Michał Jach. - Złożyliśmy już wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla Tuska, chcemy rządu technicznego, a na premiera tego gabinetu proponujemy profesora Piotra Glińskiego. Trwanie tego rządu jest skandalem. Każdy kto ma poczucie troski o Polskę musi dążyć do tego, aby ten rząd raz na zawsze odszedł.

 

 

    Damian Maligłówka - 01.07.2014
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©