ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8741

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Michał Jach podziękował strażakom

Obchody rozpoczęły się  mszą świętą w kolegiacie. Dalsza część uroczystości przeniosła się na halę OSiR-u, podczas której złożono meldunek zastępcy Komendanta Głównego PSP, nadbrygadierowi Markowi Kowalskiemu.

Święto strażaków było również okazją do przyznania awansów na wyższe stopnie, wręczenia nagród oraz symbolicznych medali. Jeden z nich otrzymał stargardzki parlamentarzysta Michał Jach.

Poseł w trakcie przemówienia podziękował wszystkim strażakom za poświecenie i

zaangażowanie, za czynną służbę, za pełną gotowość do niesienia pomocy mieszkańcom, za ratowanie ich życia i mienia. – My mieszkańcy powiatu stargardzkiego możemy czuć się bezpiecznie wiedząc, że mamy tak dobrze wyszkoloną kadrę – przyznał poseł Michał Jach. – Jestem również dumny, że nasza komenda otrzymała piękny sztandar, który symbolizuje strażacką tożsamość, oraz jednoczy w ofiarnej służbie dla Ojczyzny.


Symbolicznego wbicia gwoździ w drzewiec nowego sztandaru dokonali jego fundatorzy i członkowie komitetu honorowego na czele ze starostą, prezydentem i burmistrzami gmin powiatu stargardzkiego.

Uroczystości zakończyły się festynem plenerowym połączonym z prezentacją sprzętu ratowniczo – gaśniczego oraz licznymi atrakcjami dla najmłodszych.

    Damian Maligłówka, fot. Tadeusz Surma - 02.06.2014
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©