ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8454

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Będziemy walczyć o rolników !

W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczył poseł na Sejm RP Michał Jach, który aktywnie wspiera zachodniopomorskich rolników w protestach przeciwko wykupowaniu polskiej ziemi przez obcy kapitał.

Według Marka Gróbarczyka, „jedynki” do europarlamentu  z naszego okręgu, sprawa obrotu ziemią rolną jest wciąż nieuregulowana. - Projekt ustawy, która zahamowałaby ten proceder, został złożony w parlamencie przez Prawo i Sprawiedliwość już rok temu, ale do dziś nie został on rozpatrzony – podkreślił Marek Gróbarczyk. -  W ten sposób nasza ziemia jest wciąż wykupowana przez zagraniczne koncerny.


W podobnym tonie wypowiedział się również Ireneusz Rogowski, kandydat do PE ze Stargardu.  – Nie od dziś wiadomo, osoby z polskim obywatelstwem tworzą małe firmy całkowicie zależne od jednego cudzoziemca – zauważył Ireneusz Rogowski. -  Firmy te nabywają grunty rolne, omijając w ten sposób ograniczenia w kupowaniu ziemi rolnej przez obcokrajowców.  Właśnie w ten sposób wiele polskich gruntów od lat trafia w obce ręce. To wszystko wiąże się też z wyższymi dopłatami do hektara. Równocześnie wytworzyły się  grupy producenckie, które są zupełnie zależne od jednego cudzoziemca, za co uzyskują oczywiście dodatkowe środki.
 

Kandydaci PiS do Europarlamentu zapowiedzieli ponadto walkę o  wyrównanie dopłat bezpośrednich dla rolników do poziomu w innych krajach Unii.
    Damian Maligłówka, fot. Tadeusz Surma - 20.05.2014
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©