ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8730

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Rogowski: Trzeba walczyć o młodzież !

Po pierwsze

W Parlamencie Europejskim będę zabiegał o dobre rozwiązania infrastrukturalne dla regionu i kraju we współpracy transgranicznej. Połączenia drogowe i przygotowanie terenów pod inwestycje w wielu miejscach naszego regionu są nadal w fatalnym stanie. Poprzednie uregulowania rozdziału środków unijnych powodowały, że wyróżniane były duże obszary miejskie. Pieniądze kierowano na zasadzie największych potrzeb bez uwzględnienia dalekosiężnej strategii. Będę chciał to zmienić tak, by fundusze były kierowane nie tylko do Szczecina, ale i do mniejszych miejscowości w tym Stargardu Szczecińskiego i naszego powiatu.
 

Po drugie

W PE będę walczył o szanse dla ludzi młodych, przez dostosowanie systemów edukacji do potrzeb rynku pracy. Nasza młodzież ma w sobie ogromny potencjał, który należy wspierać i stale rozwijać.  Tymczasem około 20% ludzi poniżej 25 roku życia nie ma w Europie pracy. Dlatego należy jak najszybciej podjąć kroki mające na celu ułatwienie przejścia od edukacji do zatrudnienia przez zwiększanie podaży wysokiej jakości praktyk zawodowych i staży oraz wspieranie zatrudniania ludzi młodych przez pracodawców.
 

Po trzecie

Biurokracja i marnotrawstwo środków denerwuje zarówno na szczeblu krajowym, jak i unijnym. Zasiadając w PE będę dążył, aby uchwalane procedury były proste i jasne, bez zbędnej otoczki biurokratycznej. To ważne, by środki unijne nie były marnotrawione. Ich właściwy rozdział może zapewnić lepszy rozwój naszego regionu.
 

Po czwarte

Do niedawna byłem prywatnym przedsiębiorcą, znam więc bolączki właścicieli wielu lokalnych firm. Aktualnie jestem członkiem Zarządu Powiatu Stargardzkiego odpowiedzialnym za zdrowie, budownictwo, środowisko i gospodarkę nieruchomościami. Z wykształcenia jestem ekonomistą. Byłem radnym Rady Miejskiej (V kadencji) i Rady Powiatu (IV kadencji). Przewodniczę Radzie Społecznej szpitala w Stargardzie. Jestem delegatem Powiatu w Euroregionie Pomeranii. Przez wiele lat udzielałem się na niwie sportowej jako dyrektor Klubu Piłkarskiego Błękitni Stargard. Moje doświadczenie i umiejętności to moja siła, które wykorzystam najlepiej jak tylko potrafię – dla Was, dla Stargardu i całego Pomorza Zachodniego !

    - 28.04.2014
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©