ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8659

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Stargard o nich pamiętał

Mszę świętą w intencji Żołnierzy Wyklętych, w imieniu Józefa Piwki, zorganizował Tadeusz Sowa, członek nadzwyczajny Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. W celebrze uczestniczyli zaproszeni goście z posłem Michałem Jachem na czele, prezydentem, starostą stargardzkim, przewodniczącym Rady Miejskiej Wiesławem Masłowskim, komendantem policji i straży pożarnej oraz kombatanci wojenni.

Prawo i Sprawiedliwość reprezentowali między innymi członek zarządu powiatu stargardzkiego Ireneusz Rogowski, radni Józef Stachowiak i Krzysztof Sosin.


Pośród licznego grona wiernych znaleźli się także członkowie Solidarności. - Ofiara krwi złożona na ołtarzu Ojczyzny nie poszła na marne, wrogowie Polski chcieli żeby o was zapomniano, ale tak się nie stało – powiedział w trakcie kazania proboszcz kościoła św. Jana Adam Staszczak. - Mordowali i torturowali się bracia, Polacy, a także ci na usługach okupanta.

 

Po zakończonej mszy świętej złożono kwiaty pod tablicą "Żołnierzy Wyklętych". Wspólnie z posłem Michałem Jachem wiązankę w imieniu członków i sympatyków PiS złożyli Waldemar Sadoch oraz Anna Wojnarowska. Na zakończenie obchodów, w imieniu prezesa stargardzkiego koła żołnierzy AK, Tadeusz Sowa podziękował duchownym za celebrę, zaś wszystkim uczestnikom i wiernym za udział, a przede wszystkim pamięć.
 

Główne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszym regionie miały miejsce w Szczecinie. Najpierw z inicjatywy posła Leszka Dobrzyńskiego odbył się Pierwszy Turniej w Kręgle Szczecińskiego Okręgu Prawa i Sprawiedliwości pod nazwą "Celne oko, pewna dłoń ". Jego zwycięzcą w gronie mężczyzn okazał się członek PiS ze Stargardu Damian Maligłówka. Z kolei w szczecińskim parku Kasprowicza odbył się bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, a na terenie Instytutu Pamięci Narodowej powstało specjalne obozowisko przygotowane przez grupę rekonstrukcyjną "Borujsko". Natomiast wieczorem, ponad dwa tysiące osób, przemaszerowało z placu Grunwaldzkiego do katedry, skandując między innymi hasła " Cześć i chwała bohaterom".

 
    Damian Maligłówka, fot. Tadeusz Surma - 03.03.2014
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©