ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8638

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Zdrowie, praca, rodzina. Jest nowy program!

Na Kongres Programowy Prawa i Sprawiedliwości do Warszawy udała się liczna grupa członków PiS z naszego regionu. Stargard reprezentowali poseł na Sejm RP Michał Jach, radni Zdzisław Wilk oraz Monika Kieliszak, członek zarządu powiatu Ireneusz Rogowski, a także Anna Wojnarowska, Elżbieta Krawczykowska, Adam Kalinowski, Paweł Grobelny i Waldemar Sadoch.

 - Polacy mają dość systemu Tuska (...) Polacy mają dość systemu opartego na egoizmie, na odrzuceniu wszystkiego co wspólne na zasadzie: wszystko dla swoich, mają dość systemu niebywałej arogancji władzy, lekceważenia społeczeństwa, deptania tej zasady, która jest u podstaw naszego polskiego myślenia o polityce: nic o nas bez nas - mówił Jarosław Kaczyński.
 

Jak podkreślił, tylko w ramach tego systemu jest możliwy „zupełny upadek służby zdrowia, rozbicie systemu emerytalnego, pozostawienie milionów ludzi w niepewności co do ich przyszłości, co do ich najbardziej podstawowych interesów”. - Tylko w tym systemie jest możliwa zupełna obojętność na nieszczęście, tragiczną sytuację, która spotyka młodych - podkreślił prezes PiS.

Podczas wystąpienia Jarosław Kaczyński przedstawił podstawowe założenia programu, wśród nich przebudowę rządowego centrum, zmiany w administracji, która pod rządami PO-PSL – jak powiedział – „rozbuchała się”.
 

Jarosław Kaczyński zapowiedział m.in. wzmocnienie pozycji NIK, RPO, GUS, „powrót do dawnych funkcji IPN”, prowadzenie „polityki rozwoju”, reformę finansów publicznych, program budowy mieszkań pod wynajem, które przekształcą się we własność, podniesienie płac, likwidację gimnazjów, „odbudowę” sił zbrojnych oraz dodatek 500 złotych na drugie, a w przypadku ubogich rodzin - pierwsze dziecko.

Szef PiS za konieczne uznał likwidację NFZ, zatrzymanie procesu komercjalizacji i prywatyzacji służby zdrowia orz umocnienie pozycji lekarza pierwszego kontaktu.
 

Przedstawiając priorytety PiS w polityce zagranicznej prezes Jarosław Kaczyński podkreślał, że „nie będziemy szukali zaczepek, ale jednocześnie nie będziemy nikomu składali hołdów”. - Naturalnym polem działania Polski jest wschód (…) Ma powrócić polityka Lecha Kaczyńskiego – powiedział.

Jak zaznaczył prezes PiS, wszystkie zmiany, zaproponowane w programie, są do zrealizowania w ramach obecnej konstytucji. - To nie oznacza, że rezygnujemy z perspektywy uchwalenia nowej konstytucji. W stosownym czasie ją przedstawimy i będziemy zabiegać o jej uchwalenie – powiedział w stronę delegatów prezes Jarosław Kaczyński.
 

W czasie Kongresu Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości powołała Radę Programową, na czele której stanął prof. Piotr Gliński. Jest ona ciałem o charakterze doradczym, w skład którego wchodzą ludzie nauki i eksperci. Zgromadzeni w niej specjaliści mają m.in. wspierać polityków PiS w weryfikowaniu i ocenianiu propozycji programowych.
 

Zapoznaj się z dokumentem programowym PiS
    Oprac.Damian Maligłówka - 19.02.2014
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©