ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8404

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Poważne propozycje dla dobra naszego miasta

Członkowie PiS bardzo poważnie podeszli do inicjatywy budżetu obywatelskiego. Zgłosili wiele merytorycznych wniosków oraz propozycji, zmieniających wygląd oraz małą infrastrukturę ich najbliższego otoczenia.

Szeroki wachlarz wnioskowanych zmian obejmował sfery poprawy bezpieczeństwa na drogach, budowę nowych placów zabaw dla dzieci, postawienie nowych ławek oraz oświetlenia na osiedlach, czy też parkach.Wykonanie chodników po obu stronach ulicy Niepodległości do ulicy Hubala i ulicy Witkiewicza wraz z odwodnieniem i montażem oświetlenia od ul. Niepodległości do ulicy Norwida – to pomysł zgłoszony przez Elżbietę Koczorowską. - Aby dojść do chodnika przy ul. Powstańców Warszawy i przystanków autobusowych, mieszkańcy  przemieszczają się poboczem bez żadnego zabezpieczenia – przyznaje Elżbieta Koczorowska. -  Brak chodników jak  i bezpiecznych przejść dla pieszych, zagraża bezpieczeństwu dzieci i dorosłych. Ruch samochodowy jest w tym miejscu ogromny, a kierowcy nie rzadko jadą z bardzo dużą prędkością.
 

Natomiast Krzysztof Sypniewski zgłosił inicjatywę budowy nowego placu zabaw dla dzieci na terenie Parku Panorama. Członek Prawa i Sprawiedliwości wnioskował także o budowę chodnika przy ul. Na Grobli wzdłuż ogrodów działkowych. – Od maja do września na tej ulicy panuje duży ruch, zarówno pieszy jak i samochodowy – przyznaje Krzysztof Sypniewski. – Działkowicze parkują swoje auta po jednej stronie jezdni, niekiedy nawet po obu stronach. Piesi mają spore problemy z bezpiecznym dotarciem do swoich działek.
 

Aż trzy propozycje do budżetu obywatelskiego zgłosił Kamil Seredyński. Członek PiS skupił się przede wszystkim na poprawie infrastruktury osiedla Kluczewo. – Obecnie wzdłuż ulicy Traugutta znajduje się ścieżka, która przy opadach deszczu uniemożliwia bezpieczne i komfortowe przemieszczanie się – twierdzi Kamil Seredyński. - Poruszanie się po skraju jezdni powoduje zagrożenie ze strony pojazdów – również ciężarowych i rolniczych. Drogą uczęszczają także dzieci idące do szkoły.
 

Kamil Seredyński złożył tez projekty związane z wymianą starych ławek przy ulicy Kolejowej oraz budową nowego placu zabaw przy ulicy Traugutta 16.
 

Z ciekawą inicjatywą budowy oświetlenia, montażu ławek i koszy na śmieci na odcinku od mostu przy ul. Bolesława Chrobrego do mostu przy ul. Kazimierza Wielkiego wyszedł z kolei Przemysław Sulecki.  - Zagospodarowanie tego terenu  znaczenie poprawiłoby walory turystyczne i rekreacyjne Stargardu – podkreśla Przemysław Sulecki. -  Teren ten powinien stać się jedną z wizytówek starego miasta,  uwypuklając przy tym piękne zabytki zlokalizowane w okolicy Alei Słowiczej.  Poza tym wyposażenie tego odcinka w oświetlenie na pewno wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo osób przechodzących w tym miejscu po zapadnięciu zmroku.
 

Natomiast pani Elżbieta Mochocka zgłosiła inicjatywę budowy wielofunkcyjnego placu zabaw dla dzieci, nieopodal kompleksu boisk na osiedlu Pyrzyckim. - Realizacja tego projektu na pewno przyczyniłaby się do zapewnienia dzieciom bezpiecznego miejsca do zabawy oraz właściwego spędzania wolnego czasu zwłaszcza, że na osiedlu obserwowany jest wzrost liczby młodych małżeństw z dziećmi - przyznaje Elżbieta Mochocka.

Wizualne propozycje zmian w naszej galerii.

    Damian Maligłówka - 15.02.2014
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©