ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8795

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
" Nasze bogactwo to przede wszystkim ludzie"

Konwencja odbyła się pod hasłem „PiS bliżej ludzi. Polska jest jedna. Podsumowanie objazdu Polski powiatowej w roku 2013". Do Przysusza ze Stargardu wybrali się poseł Michał Jach, radni Józef Stachowiak, Zdzisław Wilk oraz członek zarządu powiatu stargardzkiego Ireneusz Rogowski a także przewodniczący Rady Miejskiej w Ińsku Bogdan Terebecki.

 

Podczas swojego wystąpienia Jarosław Kaczyński podkreślił, że wszyscy Polacy bez wyjątku muszą mieć równe prawa. -  Chodzi o taki kształt naszego życia społecznego, który ma spowodować, że wszyscy Polacy - podkreślam wszyscy Polacy - będą mieli, bo tu niestety trzeba użyć czasu przyszłego, równe prawa. I to nie tylko te prawa skądinąd bardzo ważne, które są zapisane w konstytucji, które są zapisane w ustawach, chodzi także, o te prawa realne – powiedział Jarosław Kaczyński.

 

Prezes PiS podkreślił, że nie ma na myśli wyłącznie pojedynczych ludzi, ale cały naród.  - Nasze bogactwo to są przede wszystkim ludzie, to w ludziach jest to, co może zapewnić nam przyszłość. I wszelkie bariery rozwoju, tego indywidualnego, ale także grupowego rozwoju, godzą zarówno w jednostki, jak i w małe grupy społeczne, grupy lokalne, grupy szersze regionalne i wreszcie godzą w nasz Naród jako całość, godzą w naszą przyszłość - wskazał.

 

Jarosław Kaczyński zaznaczył, że sprawa równości praw społecznych jest w centrum programu PiS. Ocenił, że politycy mają obowiązek spotykania się i dialogu z obywatelami, gdyż bez tego nie ma uczciwej polityki. - Ten objazd po Polsce, ta nasza wyprawa, to była wyprawa do prawie dwóch trzecich Polaków, bo w mniejszych miastach, takich poniżej 50 tys. mieszkańców, i na wsi mieszka sześćdziesiąt kilka procent naszych obywateli. To był wyprawa do nich, to była rozmowa z nimi. Uczciwy polityk musi rozmawiać, musi wchodzić w dialog - ocenił Kaczyński.

Według Prezesa PiS, uczciwa polityka jest polityka pro publico bono, czyli dla dobra publicznego. - I taką politykę chcieliśmy i chcemy cały czas uprawiać. To jest nasze zadanie, to jest nasza misja - zadeklarował.


Do 31 grudnia 2013 r. prezes Prawa i Sprawiedliwości wraz z politykami z kierownictwa partii odbył 320 spotkań, we wszystkich 314 powiatach ziemskich. Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami 55 razy.

Więcej zdjęć w galerii

    Oprac md, za pis.org.pl, fot. Józef Stachowiak - 27.01.2014
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©