ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8681

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
" To skok na kasę "

Poseł ze Stargardu Michał Jach w audycji Polskiego Radia Szczecin podkreślił, że rząd w błyskawicznym tempie przyjął projekt, który zakłada, że Lasy Państwowe będą musiały odprowadzić do budżetu państwa po 800 mln zł w tym i przyszłym roku.  


 

 - 800 mln z czego 150 mln zł ma iść do budżetu. Tak naprawdę do budżetu idzie 800 mln zł, bo państwo też jest odpowiedzialne za remont tych dróg i te 800 mln zł zasila budżet. Sposób wprowadzenia tej ustawy przypomina metody z Ukrainy lub Białorusi.

Rząd Donalda Tuska chce pobić rekord Ukrainy sprzed kilku dni, gdzie budżet uchwalono w ciągu trzech minut - powiedział  stargardzki parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości  Michał Jach.


 

Na zarzuty odpowiadała posłanka rządzącej PO Magdalena Kochan. - To, że dziś bez uszczerbku dla gospodarki Lasów Państwowych możemy przeznaczyć w tym i przyszłym roku 800 mln zł na wspomożenie budowy dróg wewnętrznych to absolutnie potrzebny i dobry krok - uważa Kochan.


 

Jeśli ustawa wejdzie w życie, w tym i przyszłym roku do budżetu państwa trafi nadwyżka, którą Lasy Państwowe wypracowały w kilku ostatnich latach. Z kolei od 2016 roku - Lasy Państwowe będą odprowadzać 2 proc. rocznie ze sprzedaży drewna. Większość pieniędzy rząd wyda na program budowy dróg lokalnych.


    Oprac. Damian Maligłówka, za PR Szczecin - 24.01.2014
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©