ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8394

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
"Ten egzamin zdaliśmy wzorowo"
W przeddzień oficjalnych uroczystości blisko 40 osobowa grupa członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości ze Stargardu i pobliskich miejscowości udała się specjalnym autokarem do Warszawy, by wieczorem uczestniczyć w marszu pamięci, który był elementem organizowanych przez PiS obchodów 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W trakcie przemówienia na placu Piłsudskiego prezes Jarosław Kaczyński  powiedział, że chcąc budować silne i niepodległe państwo, Polacy muszą odsunąć  od władzy tych, którzy w Polską niepodległość, w polski Naród, w polską przyszłość godzą. - To jest nasze zadanie, to jest pierwszy krok ku budowie silnej Rzeczypospolitej, ku budowie takiego państwa polskiego, które zapewni nam niepodległość i zapewni nam to, co tak mocno oddziaływało 95 lat temu - zapewni nam godność – przyznał prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Przed rozpoczęciem oficjalnych uroczystości udaliśmy się całą grupą do specjalnego namiotu „Solidarni 2010”, gdzie doszło do kilku ciekawych dyskusji – relacjonuje Dariusz Dąbek, przewodniczący stargardzkiego koła nr 1 PiS. - Następnie uczestniczyliśmy w koncercie pieśni patriotycznych. Tuż po nim rozpoczęła się msza święta z udziałem parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości oraz zaproszonych gości. Po uroczystej celebrze uformowaliśmy się w  kolumnę, by dalej przemaszerować ulicami Warszawy pod Pałac Prezydencki i pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie zostały złożone kwiaty. Ostatnim punktem był Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie także złożyliśmy symboliczne wiązanki. Cała manifestacja przebiegała  w spokojnym tonie i nie doszło do żadnych incydentów, które zakłóciłyby jej podniosły charakter.

Tradycyjnie już stargardzkie obchody 11. listopada rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny, odprawioną w kolegiacie N.M.P. Nabożeństwo odbyło się z udziałem wojskowej asysty honorowej oraz pocztów sztandarowych. Kwiaty i wieńce przed ołtarzem złożyli poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Jach, przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Masłowski, członek zarządu powiatu Ireneusz Rogowski, a w imieniu żołnierzy AK radny powiatowy Tadeusz Sowa.

Dalsze uroczystości przeniosły się już na Rynek Staromiejski, gdzie przeprowadzono apel jednostek Garnizonu Stargardzkiego. Po apelu  odbyła się defilada wojsk, zaś mieszkańcy mogli poznać z bliska elementy żołnierskiego uzbrojenia i sprzętu wojskowego.
- Dziękuję wszystkim członkom i sympatykom Prawa i Sprawiedliwości ze Stargardu oraz okolic, którzy w różnoraki sposób włączyli się w obchody pod naszymi znakami – dodaje poseł Michał Jach. -  Dziękuję za udział w lokalnych uroczystościach, a także naszej licznej delegacji, która udała się na marsz w Warszawie w dniu 10 listopada. To był nasz wspólny, wielki wysiłek, a zarazem pokaz  narodowej tożsamości i egzamin z patriotyzmu, który w tych szczególnych dniach zdaliśmy wzorowo.
    md, fot. Tadeusz Surma, Dariusz Dąbek - 12.11.2013
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©