ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8843

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Zasługujecie na dobre i poważne traktowanie

W swoim przemówieniu wicemarszałek senatu skupił się głównie na temacie rozwoju prowincji, oraz niwelowaniu różnic pomiędzy dużymi aglomeracjami, a miastami o mniejszej randze i znaczeniu. - Nie wystarczy tylko promować lokomotywy oraz inwestować w duże miasta, czy też okręgi przemysłowe – zaznaczył Stanisław Karczewski. - Trzeba widzieć też potrzeby małych miast i miasteczek. Tam przecież też jest Polska !

Wicemarszałek Karczewski, jako uznany chirurg, doktor i ordynator odniósł się również do sytuacji w służbie zdrowia. - Z waszego regionu pochodzi obecny minister zdrowia, który odpowiada za to, co dzieje się obecnie w tym resorcie, a dzieje się bardzo źle – przyznał wicemarszałek PiS. - Uważam, że jest to najgorszy minister w rządzie Donalda Tuska, ale to właśnie Tusk na tle swoich wszystkich słabych ministrów wypada najlepiej. Mamy więc odpowiedź dlaczego nie chce ich zmienić.
 

Z kolei europoseł Marek Gróbarczyk poruszył tematy związane wokół gospodarki morskiej, przemysłu i rybołówstwa. - Nadal podtrzymuję swoje zdanie twierdząc, że za upadek Stoczni Szczecińskiej premier Tusk powinien odpowiedzieć przed Trybunałem Stanu.

Natomiast poseł Michał Jach, nawiązując do wystąpienia wicemarszałka Stanisława Karczewskiego, nie po raz pierwszy zwrócił uwagę na fakt, że województwo zachodniopomorskie jest szczególnie marginalizowane przez władze centralne.
 

W spotkaniu w Nowogardzie oprócz wicemarszałka senatu Stanisława Karczewskiego, europosła Marka Gróbarczyka, posła Michała Jacha, przewodniczącego PiS okręgu szczecińskiego Leszka Dobrzyńskiego udział wzięli mieszkańcy Nowogardu, Goleniowa, Pyrzyc, Stargardu Szczecińskiego oraz okolicznych miejscowości.
 

Nasze partyjne struktury reprezentowali między innymi radny Tadeusz Sowa, Dominik Wolski oraz Irena Staszyńska.

    Damian Maligłówka - 29.10.2013
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©