ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8239

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Tą sprawą trzeba się zainteresować
   W Świdwinie obchodzono święto Pierwszego Skrzydła Lotnictwa Taktycznego oraz miejscowej Szkoły Podstawowej nr 3. Z tej okazj w szkolnej auli odbyła się akademia z udziałem przedstawicieli kuratorium oświaty, władz samorządowych i wojewódzkich, oficerów sił powietrznych, a także dawnych dyrektorów szkoły oraz dowódców świdwińskich jednostek wojskowych. 

   W Świdwinie posła Michała Jacha reprezentowali dyrektor biura Tadeusz Sowa oraz asystentka Anna Wojnarowska. W pierwszej części uroczystości dyrektor szkoły nagrodziła wyróżniających się pracowników. Następnie zasłużeni żołnierze odebrali nagrody od dowódcy generała brygady pilota Tadeusz Mikutela. Była też okazja do przypomnienia historii szkoły oraz wojsk lotniczych na ziemi świdwińskiej.

   Na scenie zaprezentowały się również dzieci z programem artystycznym nawiązującym do tematyki święta. Był też czas na indywidualne spotkania i rozmowy z weteranami lotnictwa, oraz pilotami obecnie latającymi na współczesnych maszynach.

   Po części oficjalnej odbył się brifing z udziałem dowódcycy 1. SLT gen. Mikutela, dowódców jednostek lotniczych, pilotów, dyrektorów zakładów zbrojeniowych, starosty powiatu świdwińskiego, naukowców z Uniwersytetu Poznańskiego oraz reprezentującego posła Jacha Tadeusz Sowy. 

   Generał Mikutel zaprezentował obecną sytuację i problemy związane z funkcjonowaniem Pierwszego Skrzydła Lotnictwa Taktycznego, między innymi finansowe, dotyczące remontu i modernizacji samolotów Su-22. Mówił o ich parametrach, bardzo małej awaryjności, niskich kosztów eksploatacji i innych zaletach tych samolotów. - Walory bojowe Su-22 stawiają go bardzo wysoko wśród współczesnych samolotów uderzeniowych - podsumował swoje wystąpiene generał Tadeusz Mikutel.
Dyrektor biura posła Jacha, jednocześnie członka sejmowej Komisji Obrony Narodowej, zapewnił uczestników debaty o zainteresowaniu się przez posła tą sprawą i udzieleniu wszelkiej możliwej pomocy.
    md, fot. Tadeusz Sowa - 05.10.2013
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©