ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8403

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
" Będą nowe miejsca pracy. Potrzeba tylko zmian ! "

Zarówno w trakcie konferencji prasowej, jak i podczas otwartego spotkania mieszkańcami Stargardu, wiceprezes PiS Beata Szydło podkreśliła, że Polska pod obecnymi rządami idzie w złym kierunku. – Nasz kraj potrzebuje stanowczych i zdecydowanych zmian – przyznała kilkukrotne posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

 

Wiceprezes PiS Beata Szydło skupiła się przede wszystkim na przedstawieniu przygotowywanego przez Prawo i Sprawiedliwość Narodowego Funduszu Zatrudnienia, który tylko w ciągu dziesięciu lat ma dać blisko półtora miliona nowych miejsc pracy. – Chcemy przede wszystkim wprowadzić ulgi podatkowe dla przedsiębiorców, którzy tworzą nowe miejsca pracy. Opowiadamy się również za obniżeniem wysokości składek na ubezpieczenia społeczne na obszarze gmin szczególnie dotkniętych bezrobociem. To bardzo rozsądny i realny program – przekonywała wiceprezes PiS. – Trzeba przyjrzeć się z bliska w szczególności tym pracodawcom, którzy unikają płacenia podatków, zatrudniają ludzi bez konkretnych umów lub na tak zwane umowy śmieciowe. Przede wszystkim zbyt dużo kosztują nas miejsca pracy i to trzeba jak najszybciej zmienić. 

Beata Szydło mówiła także o konieczności naprawy systemu podatkowego, opodatkowaniu banków i sklepów wielkopowierzchniowych. Wiceprezes PiS skrytykowała przy tym wiele ustaw przygotowanych przez rząd Donalda Tuska. – Propozycje atrakcyjnych preferencji i ulg dla młodych ludzi przy zakupie własnego mieszkania to nic innego, jak prezent dla deweloperów – skwitowała Beata Szydło.
 


Posłanka Beata Szydło odniosła się krytycznie wobec lokalizacji hodowli norek w jednej z miejscowości w pobliżu Lipian. W tej sprawie wspólnie z posłem Michałem Jachem złożyła interpelację w Sejmie. Podczas blisko dwugodzinnego spotkania nie zabrakło też wiele innych pytań z Sali, poruszających tematy związane z naszym regionem, a także aktualną sytuacją ekonomiczno – gospodarczą w kraju.


Na specjalne zaproszenie posła Michała Jacha do auli Domu Kultury Kolejarza przybyli mieszkańcy Lipian oraz rolnicy z Pyrzyc. Liczną grupę stanowili ponadto członkowie Klubu Gazety Polskiej w Stargardzie.Tradycyjnie już nie zabrakło członków i sympatyków PiS ze Stargardu, w tym radnych miejskich i powiatowych
    Damian Maligłówka, fot. Tadeusz Sowa - 30.09.2013
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©