ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8844

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
To bardzo bulwersująca sprawa !
Poseł Michał Jach wziął udział w spotkaniu z mieszkańcami Miedzynia, którzy stanowczo sprzeciwiają się powstaniu nieopodal ich miejscowości fermy norek. - Popieram ten protest i w pełni solidaryzuję się z protestującymi - przyznał stargardzki parlamentarzysta.

Mieszkańcy Miedzynia w gminie Lipiany, jak się okazuje, nie są jedynym wyjątkiem w naszym województwie. Podobne protesty odbyły się już w Przelewicach i Glicku. Tam też nie ma zgody na powstanie ferm norek.

Protestujący mieszkańcy Miedzynia są zdania, że wprowadzono ich w błąd. Zgodnie bowiem podkreślają, że przed rozpoczęciem robót, nie było mowy, iż w powstających blisko ich domów zabudowaniach zamieszkają norki.
- To bardzo bulwersująca sprawa, tym bardziej, że fermy znajdują się bardzo blisko budynków mieszkalnych - mówi poseł Michał Jach. - Współczuję mieszkańcom Miedzynia i rozumiem ich rozgoryczenie, zważywszy na fakt, że w krajach Europy Zachodniej wprowadzany jest zakaz hodowli norek. Na pewno będę o tej sprawie rozmawiał  w Sejmie.
 

Mam też nadzieję, że będę miał wkrótce dla mieszkańców Miedzynia dobre wiadomości. Oprócz posła Michała Jacha w spotkaniu z mieszkancami Miedzynia i gminy Lipiany udział wzięli radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości ze Stargardu Tadeusz Sowa oraz  przewodniczący struktur powiatowego PiS w Pyrzycach Jarosław Ileczko.
    Damian Maligłówka - 20.09.2013
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©