ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8788

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Minister docenił i odznaczył stargardziankę !

Maria Pyra, dyrygent chóru Cantore Gospel, została odznaczona honorową odznaką Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego w trakcie finałowej, VIII już edycji, Stargard Gospel Days.

Odznakę i specjalną legitymację wręczył Marii Pyrze prezes chóru poseł Michał Jach. – Maria Pyra to wyjątkowa osobowość, pełna temperamentu i przede wszystkim pasji. Ta odznaka jest ukoronowaniem jej wieloletniej pracy na niwie kultury. Zawsze patrzę na Marię z wielkim uznaniem i podziwem. Ona po prostu kocha to, co robi. Myślę, że nie tylko dla mnie, ale przede wszystkim dla wielu młodych ludzi, z którymi śpiewa i pracuje na co dzień jest prawdziwą profesjonalistką.


Podobnie, jak w latach ubiegłych, VIII edycja Stargard Gospel Days rozpoczęła się warsztatami wokalnymi. Do naszego miasta zawitali tym razem muzycy z Wybrzeża Kości Słoniowej i dobrze już znany chór Tavor z Ukrainy. Połączone siły wszystkich trzech chórów zaprezentowały swój warsztat między innymi podczas plenerowego koncertu na Rynku Staromiejskim.
 

 

Najwięcej jednak emocji i wzruszeń towarzyszyło w trakcie finałowego koncertu w kościele p.w. św. Ducha. – Wspólna zabawa, śpiew i radosne twarze mówiły wszystko za siebie – podsumował poseł Michał Jach. - Już teraz myślimy o kolejnej edycji, i kolejnych gościach, których będziemy chcieli zaprosić do Stargardu, aby wspólnie cieszyć się muzyką gospel.

 


ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII

    Damian Maligłówka, fot. Tadeusz Surma i Michal Pabisiak - 05.09.2013
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©