ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8266

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
" Tylko trzcina i marina ? "

Poseł Michał Jach oraz radny powiatowy Tadeusz Sowa przyłączyli się do protestujących stoczniowców ze Świnoujścia, którzy sprzeciwili się połączeniu tamtejszej Morskiej Stoczni Remontowej ze Szczecińską Stocznią Remontową "Gryfia".


Jako pierwsze zgodę na połączenie z Morską Stocznią Remontową w Świnoujściu wyraziło Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Szczecińskiej Stoczni Remontowej "Gryfia". Podobną opinię wydało też Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Morskiej Stoczni Remontowej w Świnoujściu. Proces połączenia nowej spółki zakończy się z chwilą rejestracji w sądzie. Tymczasem stoczniowcy ze Świnoujścia obawiają się, że konsolidacja z "Gryfią", która jest w gorszej sytuacji ekonomicznej, może doprowadzić ich zakład do upadku. – Uważam te decyzje za bardzo pochopne oraz nieroztropne i w pełni solidaryzuję się z protestującymi stoczniowcami ze Świnoujścia, których wspieram już od blisko 2 lat – przyznaje poseł Michał Jach. –  Podzielam też słuszne obawy stoczniowców, że ich zakład może stracić płynność finansową i w efekcie zostać zamknięty. Zresztą już od 2012 roku notuje słabe wyniki, co już wtedy powinno być dla zarządu spółki dzwonkiem alarmowym.

     


Plan konsolidacji obu spółek zakłada, że cały majątek  stoczni ze Świnoujścia ma zostać przeniesiony do Szczecina w zamian za akcje Gryfii dla dotychczasowych akcjonariuszy MSR. Po rejestracji stocznie będą prowadzić działalność pod nazwą Morska Stocznia Remontowa "Gryfia" z siedzibą w Szczecinie.

W proteście na rogatkach Świnoujścia wzięli ponadto udział lokalni samorządowcy, którzy także sprzeciwiają się planom konsolidacji. – Rozumiem rozgoryczenie stoczniowców ze Świnoujścia – dodaje Poseł Michał Jach. – Ja również uważam, że to nic innego, jak ratowanie szczecińskiej Gryfii kosztem ich zakładu. Obawy związkowców, że w Świnoujściu już niedługo będzie tylko trzcina i marina są w tym przypadku jak najbardziej zasadne.

    md - 05.09.2013
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©