ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8620

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
" To jest absurd. A my za to zapłacimy ! "
Na łamach Super Expressu stargardzki parlamentarzysta PiS Michał Jach, skrytykował organizację szczytu klimatycznego, który Polska zorganizuje 11 - go listopada na Stadionie Narodowym w Warszawie. - Ta konferencja niczego nie wniesie. Z polskiego punktu widzenia może być nawet szkodliwa - przyznał na łamach gazety Michał Jach, członek sejmowej Komisji Gospodarki.

Poseł Michał Jach w specjalnym wywiadzie, udzielonym dla Super Expressu, nie zostawił suchej nitki na organizatorach szczytu klimatycznego, mimo iż Ministerstwo Ochrony Środowiska szacuje, że tylko jeden z 10 tysięcy delegatów na szczyt, zostawi w Warszawie dziennie około 250 euro.
Michał Jach nie wierzy w rentowność całego przedsięwzięcia. Zdaniem posła ze Stargardu jest to mało prawdopodobne. - Gdyby organizacja szczytów ONZ była aż tak dochodowym interesem, to państwa by się o te szczyty zabijały - stwierdził Michał Jach. - Tak samo jak o organizację mistrzostw Europy w piłce nożnej. Tymczasem o organizację szczytu zabiegała i zgłosiła się tylko Polska.

Poseł Michał Jach skrytykował również feralną datę organizacji szczytu, który odbędzie się dokładnie 11. listopada w święto odzyskania przez Polskę niepodległości, choć w przeszłości zdarzyło się już tak, że ze względu na jedno z ważnych świąt muzułmańskich, datę szczytu przesunięto. - Jeszcze pod koniec ubiegłego roku padały deklaracje, że szczyt odbędzie się na przełomie listopada i grudnia. Dziś minister środowiska mówi, że szczyty przesuwa się tylko ze względu na święta religijne, a nie narodowe. To typowe żonglowanie słowami i absurdalne wytłumaczenia
. Za ten szczyt zapłacą zwykli podatnicy. W dobie panującego kryzysu i cięć budżetowych jest nam to zupełnie niepotrzebne. To ogromne pieniądze, które można byłoby wykorzystać na naprawdę inne, ważne dla kraju i obywateli potrzeby - skonkludował dla Super Expressu poseł Michał Jach.
    md - 09.08.2013
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©