ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8436

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
" Chcę wierzyć, że to wynik fatalnej pomyłki"

Na zaproszenie Klubu GP w Stargardzie przyjechał do Stargardu prof. Mariusz Orion Jędrysek - poseł PiS, główny geolog kraju w rządzie Jarosława Kaczyńskiego oraz ekspert ds. polityki surowcowo – energetycznej.

- Tematem spotkania były przede wszystkim zagadnienia związane z przyszłością wydobywania gazu i ropy z "łupków", których znaczące pokłady znajdują się na terenie Pomorza Zachodniego, sięgające nawet po Gorzów Wielkopolski i Konin - mówi Tadeusz Sowa, szef Klubu Gazety Polskiej w Stargardzie.  Profesor Jędrysek wyjaśnił mieszkańcom między innymi zasady przyznawania koncesji i ewentualnego wydobywania ropy i gazu.
- Chcę wierzyć, że wszystkie błędne decyzje w tych kwestiach to wynik fatalnej pomyłki rządu Donalda Tuska - powiedział profesor. - Na dzień dzisiejszy większość znaczących firm wycofało się z prowadzenia prac wiertniczych, tłumacząc to niejasnymi przepisami i procedurami w Polsce, które nie dają gwarancji zakupu odpowiedniej ilości działek. Te zaś są niezbędne do opłacalnej eksploatacji złóż. Korzystniejsze warunki zaoferowane zostały min. przez Ukrainę.
W spotkaniu w Domu Kultury Kolejarza uczestniczył poseł na Sejm RP Michał Jach, radni Rady Powiatu i Miasta oraz mieszańcy Stargardu.

    md, fot. Tadeusz Surma - 04.07.2013
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©