ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8779

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Mamy drużynę, którą stać na zwycięstwo!

„Nasza Ojczyzna. Nasza przyszłość”. Pod takim hasłem w dniach 28–30 czerwca w Katowicach i Sosnowcu, z udziałem 1267 delegatów, odbył się IV Kongresu Prawa i Sprawiedliwości. W tajnym głosowaniu delegaci powierzyli tę funkcję Jarosławowi Kaczyńskiemu, który uzyskał 1131 głosów. – Decyzja delegatów potwierdza jednoznacznie, że Jarosław Kaczyński jest gwarantem lepszej, ale przede wszystkim skutecznej alternatywy wobec nieudolnych rządów Donalda Tuska – przyznaje poseł Michał Jach.

 IV Kongres PiS wybrał także członków Rady Politycznej, Krajowej Komisji Rewizyjnej, Koleżeńskiego Sądu Dyscyplinarnego oraz dokonał zmian w statucie partii. Okręg szczeciński reprezentowało 31 członków PiS. Ze Stargardu, oprócz posła Michała Jacha,  delegatami byli radna Monika Kieliszak, członek zarządu powiatu Ireneusz Rogowski, radny Zdzisław Wilk, członkowie zarządu okręgowego Paweł Grobelny oraz Waldemar Sadoch, przewodniczący Komitetu nr 2 w Stargardzie, a także Adam Kalinowski - aktywny działacz i lider PiS w Dolicach.

Jak przyznali zgodnie delegaci ze Stargardu: Były to bardzo intensywne trzy dni na Śląsku, obfitujące w merytoryczne i emocjonujące dyskusje o Polsce, o aktualnej sytuacji naszego kraju i jego przyszłości w perspektywie zmian mizernych rządów Donalda Tuska. Zmian, których, jak pokazują sondaże oraz lokalne wybory przedterminowe, domagają się Polacy.
 

Dlatego też bardzo ważnym elementem IV Kongresu były dyskusje programowe, które rozpoczęły się już w piątek, w Katowicach debatą o Śląsku. W trakcie Kongresu odbyło się w sumie 13 paneli dyskusyjnych, między innymi o pracy, rodzinie, systemie emerytalnym, podatkach, służbie zdrowia, rolnictwie, bezpieczeństwie obywateli, polityce zagranicznej, edukacji, kulturze i młodzieży.

- Nasza Ojczyzna, nasza przyszłość. Te słowa towarzyszą dziś naszym obradom, bo mówią o tym, co dla wszystkich Polaków jest najważniejsze. Ojczyzna to Polska, a więc przyszłość w Polsce. Wydawałoby się, że mówię o rzeczy oczywistej. A jednak przyszłości w Polsce nie widzą dla siebie ci, którzy wyjechali za pracą. Pełni niepokoju o przyszłość w Ojczyźnie są ci, którzy pracy nie mają i którym grozi jej utrata, a także ci, którym bardzo niskie zarobki nie pozwalają nawet na skromną egzystencję. Wszystkich, niezależnie od dochodów i perspektyw zatrudnienia niepokoi stan oświaty, nauki, polityka kulturalna. Niepokoi sposób kształtowania świadomości historycznej Polaków i ich poczucia własnej wartości przez dużą część establishmentu – przyznał podczas sobotniego wystąpienia prezes Jarosław Kaczyński. - Jeśli zadać pytanie, jak najkrócej określić taką Polskę, to sądzę, że trzeba odpowiedzieć tak: to musi być Polska dająca swoim obywatelom poczucie bezpieczeństwa, szanse rozwoju osobistego i narodowego, szanująca ich prawa obywatelskie, w tym prawo wpływania na sprawy publiczne. To musi być Polska oparta na wartościach: Polska pracy i solidarności, wolności i wspólnoty, prawa i sprawiedliwości. To musi być Polska odpowiedzialnego państwa i gospodarki rynkowej.

    Damian Maligłówka, pis.org.pl. fot. Irena Staszyńska, źródła PiS - 01.07.2013
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©