ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8749

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Pożegnano proboszcza. Poseł wręczył odznakę.

Poseł na Sejm Michał Jach wręczył honorową odznakę "Zasłużony dla Kultury Polskiej", odchodzącemu z parafii św. Józefa księdzu proboszczowi Jarosławowi Staszewskiemu. Przyznana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaka była wyrazem podziękowania za ogromny trud i pracę włożoną na rzecz stargardzkiej parafii i lokalnej społeczności, jak również ratowania oraz ochrony obiektów kultury materialnej i sakralnej na terenie naszego regionu.Ksiądz proboszcz Jarosław Staszewski pożegnał się oficjalnie z mieszkańcami Stargardu po 11 latach pracy i posługi duszpasterskiej. W trakcie ostatniej mszy świętej, której przewodniczył, podziękował za wszystkie lata swojej posługi i modlił się w intencji parafian. Uroczysta suma była też okazją do złożenia księdzu Jarosławowi Staszewskiemu życzeń oraz wielu serdecznych podziękowań. Specjalny list gratulacyjny odczytał poseł na Sejm Michał Jach. - Po 11 latach posługi kapłańskiej w naszej parafii, naszym mieście i regionie, ks. Jarosław kończy kolejny etap swego życia. Myślimy – wielka szkoda, że tak szybko. Przecież ten czas to bardzo ważny i owocny okres w historii parafii – przede wszystkim w wymiarze duchowym, ale też materialnym – napisał w liście poseł Michał Jach. - Ksiądz Proboszcz cieszy się wielkim autorytetem nie tylko wśród parafian i ludzi Kościoła, ale również władz lokalnych i wszystkich osób, którym leży na sercu dobro naszego regionu.

 


Księże Dziekanie, zostawiasz tu trwałe ślady Twej aktywności: w naszych sercach – za wszystko, co zrobiłeś w posłudze kapłańskiej i, co może łatwiej zauważalne, – jako znawca i opiekun zabytków kultury, w postaci wielu obiektów kultury materialnej i sakralnej, do odrestaurowania i powstania których dodałeś swój wkład: pracę, talent i wiedzę. Bóg zapłać Ci, Szanowny Księże Jarosławie za wszystko.
Za oddaną posługę i pracę na rzecz lokalnej społeczności oraz wszystkich, którym leży na sercu dobro Kościoła Katolickiego księdzu proboszczowi wspólnie z posłem Michałem Jachem podziękował również Przewodniczący Rady Miejskiej w Stargardzie Wiesław Masłowski. 

    Damian Maligłówka, fot. Tadeusz Surma - 26.06.2013
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©