ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8821

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Przed nimi bardzo ważne wybory

31 delegatów będzie reprezentowało okręg szczeciński podczas zbliżającego się kongresu Prawa i Sprawiedliwości, na którym zostaną wybrane nowe władze partii. Wśród nich znajdzie się w sumie aż 7 członków PiS ze Stargardu. Pod koniec czerwca na Śląsk pojadą poseł Michał Jach, radna Monika Kieliszak, członek zarządu powiatu Ireneusz Rogowski, radny Zdzisław Wilk, członkowie zarządu okręgowego Paweł Grobelny oraz Waldemar Sadoch, a także Adam Kalinowski - aktywny działacz i lider PiS w Dolicach.


W niedzielę, drugiego czerwca odbył się zjazd okręgu szczecińskiego PiS, w czasie którego przeprowadzono wybory delegatów na zbliżający się wielkimi krokami kongres wyborczy i programowy partii. Do Szczecina pojechało w sumie 50 członków Prawa i Sprawiedliwości ze Stargardu. Wśród 253 uczestników zjazdu obecni byli między innymi posłowie Michał Jach, Leszek Dobrzyński, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński oraz europoseł Marek Gróbarczyk. Wszyscy zgodnie podkreślali, że najbliższe wybory samorządowe oraz te do europarlamentu będą bardzo ważne, a o sukcesie zadecyduje odwaga. - Miejmy odwagę zawalczyć o zwycięstwo w przyszłorocznych wyborach – apelował do zgromadzonych poseł Leszek Dobrzyński. - Miejmy odwagę i nie bójmy się szyldu PiS – wtórował z kolei Joachim Brudziński.

Bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego zachęcał do aktywnego uczestnictwa w życiu partii, kandydowania pod barwami Prawa i Sprawiedliwości, a tym samym powstrzymania degrengolady, którą od 6 lat funduje obywatelom rząd Donalda Tuska. - Przed nami odpowiedzialne zadanie uratowania tego, czego jeszcze nie udało się sprzedać i odbudowania ogromnego potencjału, który wciąż drzemie w naszym kraju – przekonywał poseł Joachim Brudziński. - To również walka o to, aby Polska nie została wypłukana, a więc walka o gminne posterunki policji, sądy powiatowe, lokalne połączenia komunikacyjne i przede wszystkim miejsca pracy.
 


Argumenty posła Joachima Brudzińskiego, krótko i rzeczowo podsumował europoseł PiS Marek Gróbarczyk: Jesteśmy w Unii nie dlatego, aby bronić Europy, ale przede wszystkim po to, aby bronić najważniejszych interesów oraz spraw dla Polski.Tuż przed podaniem oficjalnej listy z nazwiskami osób, które pojadą na kongresy wyborczy, delegaci podjęli jednomyślnie uchwałę, w której wezwano rząd i władze regionu do podjęcia aktywnej walki z rosnącym bezrobociem i marginalizacją naszego regionu.

    Tekst i fot. Damian Maligłówka - 03.06.2013
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©