ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8286

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Premier w Pyrzycach. Jarosław Kaczyński chwali posła Jacha.
Ponad pół tysiąca osób spotkało się na otwartym spotkaniu  z premierem i prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim w Pyrzycach  - Polska nie musi się zwijać i nie musi żyć od kryzysu do kryzysu - powiedział w stronę publiczności Jarosław Kaczyński. - Trzeba tylko mądrej decyzji narodu, takiej, aby ci którzy chcą wreszcie zmienić Polskę, mieli na to szansę.

Hala sportowa w Pyrzycach już na pół godziny przed spotkaniem z premierem Jarosławem Kaczyńskim niemal pękała w szwach. Dla spóźnialskich dostawiano dodatkowe krzesełka. Pyrzyce, Stargard Szczeciński, Lipiany, Myślibórz, Barlinek - to tylko nielicznie miejscowości, których mieszkańcy, sympatycy i członkowie PiS byli obecni na spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim.

Tylko z samego Stargardu do Pyrzyc przyjechało prawie 100 osób.
Jarosław Kaczyński został przywitany w Pyrzycach owacją na stojąco. Podczas swojego wystąpienia prezes Prawa i Sprawiedliwości poruszył kilka bardzo ważnych tematów związanych między innymi z rosnącym bezrobociem, fatalną sytuacją w służbie zdrowia, czy też z otwartymi funduszami emerytalnymi. - Sposób rządzenia Platformy Obywatelskiej polega na dezorientacji społeczeństwa – przyznał na wstępie premier Jarosław Kaczyński. - Dziś wmawia się opinii publicznej, że nie ma innych alternatyw, a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Mamy propozycje konkretnych ustaw, dzięki którym można naprawić Polskę, uzdrowić naszą gospodarkę, naprawić stan finansów publicznych i nie jest to żadna abstrakcja.

Premier Jarosław Kaczyński odniósł się również do trudnej sytuacji w służbie zdrowia oraz polskim szkolnictwie. - Czy nasza służba zdrowia musi wyglądać tak jak teraz? - pytał retorycznie prezes Jarosław Kaczyński. - Poziom opieki lekarskiej niepokojąco się obniża. Narodowy Fundusz Zdrowia nie zdaje swojego egzaminu, po prostu się nie udał. Lekarze zajmują się liczeniem, a nie leczeniem pacjentów. Trzeba również naprawić stan naszej oświaty, ponieważ w szkołach panuje marazm. Dziś jest tak, że nauczyciele boją się swoich uczniów. W szkołach nie uczy się postaw patriotycznych, ucinane są lekcje historii. Trzeba jak najszybciej wrócić do wcześniejszego systemu nauczania i zlikwidować gimnazja.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości nie zapomniał także o rolnikach, mieszkańcach wsi, małych powiatowych miasteczek oraz gmin. - To między innymi państwo broniliście sprzedaży polskiej ziemi w obce ręce i za to chciałbym gorąco podziękować, bo w ten sposób broniliście Polski – zauważył Jarosław Kaczyński. - Zrobimy wszystko, aby uniknąć wejścia w życie przepisów i regulacji dotyczących łatwego nabywania ziemi przez obcokrajowców. Polska wieś jest ogromną wartością i trzeba tego bronić. Polski rolnik, mieszkańcy wsi muszą mieć takie same prawa i szanse rozwoju jak mieszkańcy dużych miast. Polska powiatowa stała się wartością społeczną i my na niej swojej ręki nie położymy.

Ogromny aplauz wzbudziła stanowcza zapowiedź prezes PiS w sprawie natychmiastowej zmiany ustawy po wygranych wyborach, która obniży wiek emerytalny. - Dla kobiet 60, a dla mężczyzn 65 lat – skwitował krótko prezes Jarosław Kaczyński.

Spotkanie premiera w Pyrzycach moderował poseł Prawa i Sprawiedliwości ze Stargardu Michał Jach, który czytał premierowi pytania zadawane przez publiczność. Jarosław Kaczyński odpowiadał cierpliwie na wszystkie stając między innymi w obronie posiadaczy ogródków działkowych, sprzeciwiając się likwidacji dwóch oddziałów szpitala w Pyrzycach, KRUS-u, czy też powiatowych posterunków policji. Na zakończenie premier podziękował publiczności za tak liczne przybycie oraz pogratulował posłowi Jachowi za poświęcenie w organizacji i przeprowadzeniu spotkania. - Przyjechałem tu także powiedzieć państwu, abyście nie dali się więcej oszukać – podsumował prezes Jarosław Kaczyński. - Musimy odbudować też naszą pewność siebie, poczucie własnej wartości i godności. W ten sposób można również budować dobrą i silną Polskę, lepsze jutro.

- Cieszę się z tak ogromnej frekwencji. To świadczy tylko o tym, że takie spotkanie są niezwykle potrzebne, bo nasze społeczeństwo chce wreszcie prawdy, konkretów, a nie pustych obietnic bez pokrycia – przyznał po zakończonym spotkaniu poseł Michał Jach. - Premier Jarosław Kaczyński oraz Prawo i Sprawiedliwość ma przygotowane konkretne rozwiązania na uzdrowienie kraju z szeregu patologii oraz wielu często dramatycznych problemów, które trapią Polskę już przez kilka lat, i na które obecny rząd nadal niestety nie ma żadnej recepty.


ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII
    Tekst i fot. Damian Maligłówka, Anna Rzepecka, Adam Kalinowski - 19.05.2013
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©