ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8272

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
" To wyjątkowo charyzmatyczna osobowość "

Wolnych mediów, w tym TV Trwam, bronili mieszkańcy Świnoujścia. Wśród osób manifestujących swoje poparcie dla TV Trwam, niezależnych mediów i wolności słowa był między innymi stargardzki parlamentarzysta PiS Michał Jach. Poseł wziął także udział w comiesięcznych obchodach upamiętniających Katastrofę Smoleńską w Warszawie.  A już w najbliższą niedzielę Pyrzyce odwiedzi prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Każde spotkanie z premierem Kaczyńskim to duże przeżycie - podkreśla poseł Michał Jach.


Marsz w obronie Tv Trwam w Świnoujściu wyruszył z kościoła Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Morza do kościoła bł. Michała Kozala. W proteście wzięło udział w sumie ponad 300 osób. Organizatorzy rozdali setki biało – czerwonych flag. Były transparenty z hasłami nawołującymi do bezzwłocznego dopuszczenia toruńskiej stacji do platformy cyfrowego multipleksu.- Jesteśmy tutaj, jako Rodzina Radia Maryja zjednoczeni duchowo i sercem z wszystkimi, którzy łączą się z nami za pośrednictwem TV Trwam i Radia Maryja. To wielki dar Boży być w takiej wspólnocie dzieci Bożych, które są zgromadzone razem na modlitwie. W tym duchu modlitwy chcemy przeżywać ten czas. Zakończył się marsz w obronie TV Trwam, w czasie którego wyrażaliśmy naszą gotowość i poparcie, by TV Trwam miała należne miejsce na multipleksie. Wyrażaliśmy nasze stanowisko, by w naszej ojczyźnie były wolne media i by katolickie media miały swoje należne miejsce w społeczeństwie polskim – powiedział ks. kan. Piotr Skiba, dyrektor wydziału duszpasterskiego kurii szczecińsko-kamieńskiej, który przewodniczył Eucharystii.

Natomiast 10 maja poseł Michał Jach uczestniczył w comiesięcznych obchodach upamiętniających Katastrofę Smoleńską. Najpierw poseł wziął udział we mszy świętej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w archikatedrze. Następnie przed Pałac Prezydencki przeszedł Marsz Pamięci. Dalsze obchody przeniosły się już na cmentarz powązkowski, gdzie złożono wieńce przed pomnikiem ofiar katastrofy oraz zapalono znicze na grobie rodziców prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.Tymczasem już w najbliższy weekend prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedzi Police, Pyrzyce, Gryfino i Szczecin. - Chciałbym zaprosić serdecznie wszystkich do udziału w otwartych spotkaniach z premierem Jarosławem Kaczyńskim - mówi poseł Michał Jach. - Szczególnie zapraszam na spotkanie w Pyrzycach 19 maja. Ze Stargardu wyjedzie tego dnia specjalny autobus z sympatykami i wszystkimi, którzy chcą posłuchać to, co ma ważnego do powiedzenia Jarosław Kaczyński. A jest to wyjątkowo charyzmatyczna i wybitna osobowość. Naprawdę szczerze i gorąco zachęcam do wzięcia udziału w tych spotkaniach.

    md - 13.05.2013
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©