ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8624

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
A to wszystko dla Ojczyzny

Wojewódzkie obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja, zorganizowane w Stargardzie, zgromadziły setki osób, zarówno podczas uroczystej mszy świętej w kolegiacie, jak i na Rynku Staromiejskim. Nie zabrakło na nich oczywiście wielu członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości.

Wszystko rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej, sprawowanej w intencji Ojczyzny, a koncelebrowanej przez arcybiskupa Andrzeja Dzięgę. Metropolita szczecińsko-kamieński w trakcie homilii nawiązał do najważniejszych wydarzeń z historii naszego kraju, w czasie których Polacy modlili się o wstawiennictwo do Matki Boskiej. Arcybiskup Andrzej Dzięga wspomniał również osoby wielkich kaznodziejów i patriotów - Piotra Skargi oraz innego księdza, prymasa tysiąclecia, Stefana Wyszyńskiego.

W uroczystej celebrze udział wzięła kompania honorowa wojska, poczty sztandarowe, przedstawiciele władz wojewódzkich i lokalnych oraz działacze Prawa i Sprawiedliwości na czele z przewodniczącym Rady Miejskiej Wiesławem Masłowskim i członkiem zarządu powiatu stargardzkiego Ireneuszem Rogowskim.

Po mszy świętej dalsze uroczystości przeniosły się na Rynek Staromiejski. Tu oficjalne obchody 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zakończyły się odczytaniem apelu pamięci, salwą honorową i defiladą jednostek wojskowych.  
W tym roku wieńce przed ołtarzem złożyli Jarosław Hajduk, Zdzisław Wilk i Waldemar Sadoch, natomiast w imieniu posła na Sejm RP Michała Jacha - Tadeusz Sowa oraz Anna Wojnarowska. Wiązankę kwiatów złożyli również działacze Forum Młodych PiS w Stargardzie na czele z Aleksandrą Muszyńską i Piotrem Zelentem.


ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII

    Damian Maligłówka. fot. Tadeusz Surma - 04.05.2013
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©