ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8503

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Bez pokazania prawdy, nie będzie pojednania...

Blisko 150 osób uczestniczyło w otwartym spotkaniu z księdzem Tadeuszem Isakowiczem – Zaleskim. Specjalny wykład połączony z promocją swoich kilku książek spotkał się z dużym zainteresowaniem stargardzian.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz – Zaleski to autor wielu ważnych w naszej najnowszej historii książek, poruszających kwestie lustracji, czy też burzliwych relacji polsko-ukraińskich, jak między innymi „Księża wobec bezpieki na przykładzie diecezji krakowskiej” lub Przemilczane ludobójstwo na Kresach”. I to właśnie tematy związane z historią, tradycją i szeroko pojętą problematyką Kresów, współpraca ze służbą bezpieczeństwa wysokich hierarchów kościelnych były głównymi tematami ponad godzinnej prelekcji. – Ukraina nie dąży do ujawnienia całej prawdy, a bez niej między naszymi narodami nie będzie pojednania – przyznał ks. Tadeusz Isakowicz - Zaleski.

Nawiązując z kolei do niektórych incydentów związanych z lustracją w polskim Kościele ksiądz Isakowicz-Zalewski zwrócił uwagę na fakt, że w kraju istnieją nadal siły, które nie chcą jej do końca rzetelnie przeprowadzić. – A to na pewno nie pomoże w uzdrowieniu i oczyszczeniu Kościoła – zauważył duchowny.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski chętnie odpowiadał na pytania z sali. A te dotyczyły głównie aktualnej sytuacji politycznej w kraju oraz historii. Podczas spotkania ze stargardzianami ksiądz Isakowicz-Zaleski podpisywał też kilka swoich ostatnich publikacji. Dochód ze sprzedaży książek zasili fundację im. św. Brata Alberta.


Oprócz mieszkańców naszego miasta i sympatyków Klubu Gazety Polskiej, w spotkaniu uczestniczyli także członkowie Prawa i Sprawiedliwości w Stargardzie na czele z przewodniczącym Rady Miejskiej Wiesławem Masłowskim. Na sali obecni byli ponadto radny Józef Stachowiak, asystentka biura posła Michała Jacha Anna Wojnarowska, członek okręgowych struktur PiS Paweł Grobelny, przewodniczący koła nr 2 Waldemar Sadoch, pan Dominik Wolski oraz panie Irena Staszyńska i Urszula Nowicka. – To było bardzo udane spotkanie, co potwierdził osobiście w rozmowie ze mną ksiądz Tadeusz – przyznaje Tadeusz Sowa, radny powiatowy PiS i szef Klubu Gazety Polskiej w Stargardzie. – Tymczasem już organizujemy kolejne tego typu spotkanie z mam nadzieję równie interesującą postacią.

                                                                                     Zapraszamy do fotogalerii

    Damian Maligłówka, fot. Tadeusz Surma - 26.04.2013
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©