ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8616

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Ta ulica w Stargardzie będzie szczególna

Z inicjatywy klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości jeszcze w tym roku stanie w Stargardzie pamiątkowa tablica z listą nazwisk wszystkich osób, które zginęły w Katastrofie Smoleńskiej.

Za optymalne miejsce usytuowania tablicy pamiątkowej radni PiS wskazali ulicę Prezydentów RP L. Kaczyńskiego i R. Kaczorowskiego, pomiędzy dębami prezydentów. Inicjatywa radnych zbiegła się z trzecią rocznicą tragicznej katastrofy. - Każda z osób jadących na uroczystości do Katynia, realizowała swój obowiązek państwowy, każda złożyła ofiarę życia w służbie umiłowanej Ojczyzny - przyznaje Monika Kieliszak, wnioskodawczyni uchwały w imieniu klubu radnych PiS. - W katastrofie zginęli ludzie wielu profesji i powołań: dwóch polskich prezydentów,dowódcy polskich sił zbrojnych, parlamentarzyści, księża, kombatanci, społecznicy i wiele innych osób-ludzi, dla których polska racja stanu była zawsze najwyższym dobrem, którzy ofiarą swojego życia dali przykład wybitnej służby państwowej. Wyrazem pamięci o tym wydarzeniu byłoby zlokalizowanie tablicy z listą nazwisk wszystkich osób, które zginęły w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku, bez wskazania przynależności politycznej.


W trakcie obrad ostatniej sesji Rady Miejskiej projekt uchwały, złożony przez klub Prawa i Sprawiedliwości został jednomyślnie i pozytywnie zaakceptowany i przegłosowany. - Cieszymy się z tego faktu – przyznają wnioskodawcy. - Niech idea ta połączy wszystkie środowiska, by oddać cześć pamięci ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem.

    md - 26.04.2013
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©