ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8461

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Stargard pamiętał...

Najpierw uroczysta msza  święta w kościele św. Jana, później wspólny przemarsz na ulicę Prezydentów L. Kaczyńskiego i R. Kaczorowskiego. W spokoju, milczeniu i zadumie, wiązankami kwiatów i zniczami stargardzianie uczcili pamięć wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej w trzecią rocznicę tragedii.

We mszy świętej, sprawowanej również w intencji Ojczyzny, uczestniczyły poczty sztandarowe, kompania honorowa stargardzkiego garnizonu, poseł Michał Jach, przedstawiciele władz samorządowych na czele z prezydentem Sławomirem Pajorem, przewodniczącym Rady Miejskiej Wiesławem Masłowskim i członkiem zarządu powiatu Ireneuszem Rogowskim. Mszę świętą, wspólnie z innymi duchownymi, celebrował ks. proboszcz parafii św. Józefa Jarosław Staszewski, który wygłosił płomienne i przejmujące kazanie, odnosząc się przede wszystkim do wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku, tajemniczej mgły unoszącej się wciąż nad Smoleńskiem i nieustającej walki między dobrem a złem.
 

Po komunii świętej złożono natomiast wiązanki kwiatów pod tablicą katyńską i tablicą upamiętniającą tragicznie zmarłą parę prezydencką ś.p. Lecha i Marię Kaczyńskich oraz Ryszarda Kaczorowskiego.
 

Zgodnie z zapowiedzią kulminacyjnym punktem obchodów 3. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, organizowanej w Stargardzie był marsz pamięci. Kilkuset uczestników z biało - czerwonymi flagami, zapalonymi zniczami, przeszło przez centrum miasta do ulicy Prezydentów L. Kaczyńskiego i R. Kaczorowskiego, by przy symbolicznych dębach złożyć wiązanki kwiatów i zapalić znicze. Przewodniczący Klubu Gazety Polskiej i radny powiatowy Tadeusz Sowa odczytał listę 96 nazwisk, ofiar katastrofy.
 
- Dziękuję serdecznie wszystkim za tak liczne przybycie, za szczerą pamięć i za to, że właśnie w ten sposób mogliśmy oddać cześć tym, którzy oddali swoje życie w drodze do Katynia trzy lata temu. To smutne, że wciąż nie jesteśmy w stanie poznać prawdziwych przyczyn tej tragedii. Dlatego dziś jesteśmy tutaj między innymi po to, aby o tą prawdę się dopominać i wciąż o nią walczyć - powiedział w stronę stargardzian poseł Michał Jach.
Na zakończenie stargardzkich obchodów 3. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej uczestnicy uroczystości odśpiewali wspólnie hymn państwowy.ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII

    Damian Maligłówka, fot. Tadeusz Surma - 11.04.2013
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©