ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8807

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
" Zrobiliśmy wszystko, aby nie skrzywdzić stargardzian"

- Ten system od 1 lipca będzie działał zupełnie inaczej niż do tej pory. Mam nadzieję, że udało nam się wypracować, po wielu konsultacjach z mieszkańcami, takie zmiany które nie uderzą po kieszeni stargardzian, i które z upływem czasu korzystnie wpłyną na otaczające nas środowisko – powiedział przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Masłowski, odnosząc się w ten sposób do przyjętego przez radnych nowego systemu naliczania opłat za wywóz odpadów.

 

Głównymi tematami zorganizowanej konferencji  prasowej w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości z udziałem posła Michała Jacha, przewodniczącego Rady Miejskiej Wiesława Masłowskiego oraz członka zarządu Powiatu Ireneusza Rogowskiego była kwestia nowego systemu naliczania opłat za wywóz odpadów oraz sprawa budowy lądowiska dla helikopterów przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Natomiast poseł Michał Jach podzielił się z dziennikarzami swoimi refleksjami po wizycie na terenach byłej Stoczni Szczecińskiej.
 

Wiesław Masłowski opowiedział szczegółowo o nowym systemie naliczania opłat za wywóz odpadów, który  będzie obowiązywał już od 1 lipca. Rozwiał szereg wątpliwości, które od kilku miesięcy nurtowały stargardzian. – Rozmawiałem z wieloma mieszkańcami w tej kwestii, przysłuchiwałem się ich opiniom – przyznaje Wiesław Masłowski. – Wiele z nich zostało uwzględnionych. Myślę, że zrobiliśmy wszystko, aby ta uchwała i nowy system naliczania opłat nie skrzywdził nikogo.

Podczas konferencji prasowej wrócił ponownie temat budowy lądowiska dla helikopterów przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. – Z trzech ewentualnych możliwości, a więc budowy lądowiska na ziemi, na specjalnej platformie lub na dachu szpitala najbardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się ta druga opcja – przyznał Ireneusz Rogowski, członek zarządu powiatu. – Powiat zabezpieczył już na ten cel środki. O tym jednak, która z tych trzech możliwości zostanie w konsekwencji zrealizowana i jakie ostatecznie zostaną poniesione koszty, zadecydują specjalne ekspertyzy techniczne, terenowe oraz prawne.
 

Na zakończenie konferencji prasowej poseł Michał Jach opowiedział dziennikarzom o wizycie na terenach po byłej Stoczni Szczecińskiej. - Widok pustych pomieszczeń stoczniowych sprawia bardzo ponure wrażenie, po ogromnych halach, gdzie niegdyś tętniło życie krzątają się pojedynczy pracownicy, którzy nie wiadomo czym się zajmują – przyznał poseł Michał Jach. – Ten rząd, który doprowadził do takiego stanu rzeczy, nie kiwnął palcem w celu ratowania naszej stoczni. We wszelkich rankingach nasze województwo jest na szarym końcu.   Gospodarka i przemysł umierają powoli śmiercią naturalną. To bardzo niepokojąca sytuacja i tym bardziej dziwna, że przecież Platforma zebrała tutaj bardzo wiele głosów.

    Damian Maligłówka, fot. Tadeusz Surma - 03.04.2013
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©