ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8763

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Odpowiedzieliśmy na akcję!
Blisko 350 osób zarejestrowało się w bazie danych jako potencjalni dawcy podczas zorganizowanego po raz kolejny w Stargardzie „Dnia dawcy szpiku”. Wśród nich byli również nasi działacze oraz członkowie Prawa i Sprawiedliwości.

„Dzień dawcy szpiku” pod patronatem fundacji DKMS spotkał się z ogromnym zainteresowaniem stargardzian. Był też odpowiedzią na apel o pomoc dla 22 – letniej stargardzianki cierpiącej na białaczkę. Członkowie i sympatycy PiS ze Stargardu także nie pozostali bierni, przyłączając się z ochotą do akcji. Członek zarządu powiatu stargardzkiego Ireneusz Rogowski już wcześniej zarejestrował się jako potencjalny dawcy szpiku. Tym razem namawiał swoich kolegów i koleżanki do wsparcia tej szczytnej akcji. Do centrum handlowego, gdzie rejestrowano potencjalnych dawców, przybyli między innymi radni Zdzisław Wilk, Monika Kieliszak, Józef Stachowiak oraz pozostali członkowie poszczególnych komitetów ze swoimi bliskimi. 
 

- Nie możemy przechodzić obojętnie obok takich spraw – przyznaje radny Zdzisław Wilk. – Głęboko wierzymy, że dzięki temu uda się pomóc nie tylko Natalii ale również innym osobom cierpiącym na raka. Naprawdę warto się poświęcić.
Zostanie dawcą szpiku deklaruje się przez wypełnienie specjalnego formularza, który można otrzymać w stacjach krwiodawstwa i Zakładach Opieki Zdrowotnej, a nawet w internecie. Dawcą szpiku może zostać każdy zdrowy człowiek między
18 a 50 rokiem życia, który nie chorował hematologicznie, a wstępna selekcja wśród chętnych do oddania szpiku jest identyczna jak w przypadku dawców krwi. Jeśli już okaże się, że dana osoba kwalifikuje się do zostania potencjalnym dawcą, wówczas jego dane i wyniki są zapisywane w bazie kandydatów na dawcę szpiku. Wbrew wielu opiniom sam zabieg jest bezbolesny.

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII

    md, fot. Tadeusz Surma - 13.03.2013
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©