ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8671

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Stargardzianie pamiętali...

1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, obchodzony od trzech lat ku czci powojennych konspiratorów. O tym dniu pamiętali również stargardzianie, którzy tłumnie wypełnili kościół św. Jana podczas uroczystej mszy świętej.

W płomiennym i przejmującym kazaniu padło wiele ważnych słów dotyczących dbania o tradycję, głoszenia prawdy oraz pielęgnowania pamięci za tych, którzy oddali krew za wolność i niepodległość. Pod tablicą upamiętniających żołnierzy zrzeszenia Wolność i Niezawisłość działających na terenie Stargardu w latach 1945-1947 złożono wiązanki kwiatów. Na czele delegacji stanęli między innymi przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Masłowski, poseł Michał Jach i wicestarosta Ireneusz Rogowski.

 
Biało-czerwoną flagę kilometrowej długości w ramach głównych obchodów w naszym regionie ponieśli natomiast uczestnicy Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Szczecinie.
Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" został ustanowiony w 2011 roku. Pierwszy marca jest dniem szczególnie ważnym i pamiętnym dla „Żołnierzy Wyklętych”. Tego dnia w 1951 roku wykonano wyrok śmierci na kierownictwie IV Komendy Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.

    md, fot. Irena Staszyńska - 01.03.2013
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©