ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8726

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Trzeba wykorzystać ten potencjał!
Poseł Michał Jach uczestniczył w połączonym posiedzeniu sejmiku województwa i rady miasta Szczecina. Głównym tematem spotkania była kwestia zagospodarowania terenów postoczniowych. Wcześniej stargardzki parlamentarzysta wziął udział w debacie eksperckiej nad kondycją polskiej Marynarki Wojennej w TV Trwam.

          Zobacz materiał video 

- Kondycja bojowa naszej Marynarki Wojennej jest niejasna, podobnie jak kondycja polskiego przemysłu stoczniowego, w którym wciąż tkwi duży potencjał – przyznał między innymi w programie poseł Jach.
Stargardzki parlamentarzysta z ramienia PiS pod koniec ubiegłego roku wszedł w dziewięcioosobowy zarząd Rady Budowy Okrętów, której głównym celem jest odbudowa potencjału polskich sił morskich oraz wzmocnienie krajowego przemysłu stoczniowego.
Również w trakcie wspólnego posiedzenia radnych sejmiku oraz rady miejskiej Szczecina poseł Michał Jach podkreślił, że stoczniom, a przede wszystkim stoczni szczecińskiej należy się przywrócenie ich należytego stanu. – Niestety, rząd Donalda Tuska, razem z Towarzystwem Finansowym Silesia, nie ma żadnej koncepcji, a nawet planu na to, jak najlepiej wykorzystać majątek i potencjał stoczni – podkreślił poseł Jach konkludując, że obarczony wadą prawną majątek stoczni szczecińskiej nie ma szans na pozyskanie w najbliższym czasie jakichkolwiek poważnych inwestorów.
Pod koniec dyskusji europoseł PiS Marek Gróbarczyk zwrócił się do obecnego na sali posła Nitrasa z dość nietypową propozycją. - Tak jak był pan sprawozdawcą ustawy, która zlikwidowała przemysł stoczniowy, to niech teraz znów będzie pan sprawozdawcą, ale ustawy, która spowoduje jego odtworzenie – skwitował europoseł Marek Gróbarczyk.

    Damian Maligłówka - 01.02.2013
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©