ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8489

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Wyświetlono "Anatomię upadku". Anita Gargas w Stargardzie?
W salce kościoła Chrystusa Króla Wszechświata na os. Chopina w Stargardzie odbyła się premierowa projekcja filmu Anity Gargas pt. „ Anatomia upadku”.

Film poświęcony katastrofie smoleńskiej został wyświetlony dzień po emisji w National Geographics innego dokumentu pt. „Śmierć prezydenta”. Niektórzy widzowie mieli więc doskonałą okazję do porównania obu prób ujęcia tematu tragicznej katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku.
Projekcja „Anatomii upadku” odbyła się również dzięki staraniom stargardzkiego oddziału Klubu Gazety Polskiej oraz w ramach poniedziałkowych spotkań filmowych w kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata.

Ponad godzinny seans Anity Gargas spotkał się z żywą reakcją widzów oraz krótką dyskusją połączoną z ciekawymi refleksjami.
- Musimy głęboko wierzyć w to, że prawda sama się obroni i ostatecznie zwycięży – powiedział tuż po zakończeniu projekcji ksiądz proboszcz Tadeusz Kłapkowski.
Przewodniczący Klubu GP w Stargardzie i radny powiatowy Tadeusz Sowa przyznał, że jest już po wstępnych rozmowach z reżyserką filmu Anitą Gargas, którą zaprosił do Stargardu. - Mam nadzieję, że zrobimy w Stargardzie wielką projekcję „Anatomii upadku” ze specjalnym udziałem pani Anity. Ten film pokazuje zupełnie inny bieg wydarzeń, opisuje ważne i nieznane dotąd relacje świadków oraz wysuwa hipotezy, które przemilczano lub celowo pominięto w drugim dokumencie o katastrofie smoleńskiej. Dlatego właśnie warto jest zobaczyć „Anatomię upadku”.

    Tekst i fot. Damian Maligłówka - 30.01.2013
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©