ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


































Ilość odwiedzin (30 dni): 8316

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Rada Pamięci negatywnie o demontażu Pomnika Zwycięstwa.
Sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa dr Andrzej Kunert w piśmie skierowanym do prezydenta Rafała Zająca, negatywnie zaopiniował koncepcję demontażu Pomnika Zwycięstwa oraz przeniesienia go na Cmentarz Wojenny. - To skandal! Nie możemy pozostać bierni w tej sprawie – protestuje Tadeusz Sowa, radny powiatowy i szef Klubu Gazety Polskiej w Stargardzie.

Do ROPWiM trafiło wcześniej pismo i protokół z pięcioletniego przeglądu budowlanego przesłane przez Inżyniera Miasta. Na podstawie dokonanych ekspertyz wynika, że stan obiektu oceniany jest jako średni i nie stanowi zagrożenia dla życia.  Natomiast stan techniczny pomnika i zagrożenie katastrofą budowlaną były dotychczas jedynym argumentem, na którym oparty był wniosek o uzgodnienie demontażu…- czytamy między innymi w wystosowanym do władz miasta piśmie. – W związku z powyższym proszę o zastosowanie się do zawartych zaleceń dotyczących remontu pomnika oraz przywrócenie pomnikowi i jego otoczeniu godnego i estetycznego wyglądu.
Z decyzją Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa nie zgadza się Klub Gazety Polskiej w Stargardzie. - Szkoda, że zostały przedstawione tylko argumenty stanu technicznego. Nic dziwnego, że zostały one odparte – kwituje Tadeusz Sowa, radny powiatowy i szef GP w Stargardzie. - Wystarczy tylko się zapoznać z umową cytowaną w piśmie, ażeby przekonać się, że można ten symbol zniewolenia i upokorzenia Polaków usunąć z pierwszego planu naszego miasta i przenieść go tam, gdzie jego miejsce zwłaszcza, że mamy mnóstwo zasłużonych dla Polski i Polaków ludzi i organizacji. Jedną z nich jest "Wolność i Niezawisłość", która walczyła w Stargardzie między innymi z tymi, którym wystawiono ten pomnik. Kto o tych bohaterach dziś pamięta? Takich faktów jest dużo więcej. Może lokalni członkowie i sympatycy SLD zastanowią się jakiej organizacji są spadkobiercami i przestaną być obrońcami sowieckich oprawców. To skandal! Nie możemy pozostać bierni w tej sprawie i jest to pierwszoplanowe zadanie Klubu Gazety Polskiej w Stargardzie na ten rok.

    md - 03.01.2013
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©