ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8786

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Setki osób na spotkaniu z Macierewiczem
Kilkuset stargardzian przybyło na spotkanie z posłem i byłym ministrem Antonim Macierewiczem, które zostało zorganizowane w Stargardzkim Centrum Kultury. Minister Macierewicz przybył do naszego miasta na specjalne zaproszenie posła Michała Jacha.

Antoni Macierewicz przybliżył na wstępie słuchaczom postać śp. prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, ich osobiste relacje oraz przedstawił wyniki dotychczasowych badań Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU – 154 M. Na przykładzie zdjęć i fragmentów prezentacji przygotowanych przez członków Zespołu Parlamentarnego omówił przyczyny upadku samolotu z 96 członkami polskiej delegacji lecącej do Smoleńska na groby polskich oficerów zamordowanych w Katyniu.
Antoni Macierewicz zaznaczył, że uszkodzenia samolotu TU 154M odpowiadają uszkodzeniom powstałym w trakcie „wybuchowych” testów przeprowadzonych w USA. Okazało się, że następuje rozerwanie kadłuba samolotu i dwustronne wywinięcie rozciętych fragmentów blach. Dokładnie tak wyglądały fragmenty kadłuba TU 154M na zdjęciach. - Trzeba przerwać wreszcie gigantyczne kłamstwo z pancerną brzozą w roli głównej – przyznał Antoni Macierewicz. - To był celowy i świadomy atak na fundamenty oraz tożsamość naszego państwa. Właśnie tragedia smoleńska była tego przełomem.
Minister Macierewicz odniósł się także do aktualnej sytuacji w kraju. Odpowiadał również na pytania z sali zadawane przez publiczność. - Pierwsze, co zrobi PiS po zdobyciu większości parlamentarnej to wyrzucenie przyjętej ustawy emerytalnej do śmietnika – skwitował Antoni Macierewicz. - To niegodne, żeby polskie kobiety pracowały tak ciężko i tak długo. Kolejna kwestia to marginalizowanie lekcji historii w szkołach, a w zasadzie ich brak. Lekcji historii jest zdecydowanie za mało – protestował poseł.
Na pytanie z sali, czy zamierza przejąć władzę w PiS Antoni Macierewicz odpowiedział ze znanym sobie humorem ale i stanowczością. - Próba zastąpienie premiera Jarosława Kaczyńskiego przeze mnie jest kolejnym absurdem na mój temat. Pomaganie prezesowi jest wręcz moim obowiązkiem. Ja nigdy nie miałem ambicji stanowiskowych – skwitował.
Minister Macierewicz poruszył też problemy lokalne, jak likwidacja i upadek Stoczni Szczecińskiej, bezrobocie, czy tez sprzedaż ziemi w obcy kapitał, któremu sprzeciwiają się zachodniopomorscy rolnicy.
- Na szczęście większość polskiej ziemi jest jeszcze w rękach polskich – dodał Antoni Macierewicz. - A właśnie to w połączeniu z energetyką i bezpieczeństwem energetycznym jest kluczem do rozwoju przemysłu i gospodarki. Potrzeba jednak do tego mądrych i stanowczych decyzji politycznych. Takie gwarantuje Prawo i Sprawiedliwość.

Ponad godzinne spotkanie w dużej sali SCK zakończyło się owacją na stojąco. Poseł Michał Jach podziękował Antoniemu Macierewiczowi za przybycie, za poświęcony czas i cenne uwagi. - Cieszę się, że mogłem przyjechać do Stargardu – przyznał Antoni Macierewicz. - Doceniam pracę kolegi Michała Jacha zarówno tą w Sejmie oraz na rzecz waszego regionu, regionu często marginalizowanego przez obecny rząd.
Antoni Macierewicz obiecał, że przyjedzie do Stargardu jeszcze raz w połowie przyszłego roku. Po spotkaniu z mieszkańcami Stargardu posłowie Antoni Macierewicz i Michał Jach udali się na kolejne spotkania tym razem do Szczecina.
 

Zapraszamy do fotogalerii
    Damian Maligłówka, foto Tadeusz Surma - 19.12.2012
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©