ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8232

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
" Trzeba zrobić wszystko, aby Sanepid pozostał w Stargardzie"
Pracownicy stargardzkiego Sanepidu protestują przeciwko planom likwidacji tej placówki w Stargardzie. – Prosimy o interpelację do ministra zdrowia. Żyjemy pod ciągłą presją, bo nadal nie wiemy jaki czeka nas los – przyznała na spotkaniu z posłem Michałem Jachem pracowniczka Sanepidu pani Aneta Kraszewska.

Pracownicy Sanepidu głęboko wierzą, że ich miejsca pracy zostaną zachowane, a jednostka świadcząca swoje usługi od lat przy ul. Czarnieckiego będzie funkcjonowała, tak jak dotychczas.


Tym bardziej, że stargardzka stacja posiada wykwalifikowaną kadrę pracowniczą, działa w systemie zintegrowanym, a swym zasięgiem obejmuje 6 okolicznych powiatów. – Likwidacja naszej placówki może spowodować zagrożenie sanitarne – przyznaje Aneta Kraszewska. – Okazuje się, że naszym jedynym minusem jest to, że znajdujemy się blisko Szczecina. Wielu naszych pracowników ma specjalistyczne kwalifikacje zawodowe. Im bardzo ciężko będzie znaleźć nową pracę.
Na pracowników PSSE naciskano, by sprywatyzowali placówkę w Stargardzie i utworzyli spółkę. Zamysł ten z przyczyn ekonomicznych upadł. Pracownicy szukają teraz różnych sposobów i argumentów, by przekonać wojewodę i ministerstwo do nie zamykania placówki.
Dlatego też w spotkaniu w biurze poselskim posła Michała Jacha uczestniczył Stanisław Anasiński, przewodniczący podregionu NSSZ Solidarność Pomorza Zachodniego, który bardzo aktywnie wspiera działania pracowników w walce o utrzymanie jednostki.
Podczas blisko godzinnej rozmowy poseł Michał Jach krytycznie odniósł się do zamiarów likwidacji PSSE. – Musimy zrobić wszystko, żeby istniejąca tu od wielu lat placówka, świadcząca usługi na bardzo wysokim poziome z wysoko wykwalifikowaną kadrą pozostała dalej – powiedział poseł Michał Jach. - Będę interpelował w tej sprawie do ministra zdrowia, bo byłoby wielkim dramatem dla tysięcy osób, pracowników Sanepidu i ich rodzin, gdyby ta jednostka została zlikwidowana. Po prostu trzeba zrobić wszystko, żebyście zostali w Stargardzie.

    Damian Maligłówka - 05.12.2012
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©