ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8470

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Młodzi o tym pamiętali
1 listopada działacze Forum Młodych PiS złożyli wieńce i zapalili znicze pod pomnikiem Jana Pawła II oraz na zapomnianych grobach stargardzkiego cmentarza.

Inicjatorką akcji była Aleksandra Muszyńska szefowa FM PiS. - Postanowiliśmy odwiedzić mogiły i zapalić znicze tym, którzy zmarli, lecz ich grobów już nikt nie odwiedza – przyznaje Aleksandra Muszyńska. – Chcielibyśmy, żeby akcja „ Zapal znicz zapomnianym ” stała się u nas tradycją. Działacze skupieni wokół Forum Młodych PiS w Stargardzie swoją wędrówkę rozpoczęli od modlitwy pod pomnikiem papieża Jana Pawła II.


Tu złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze. Następnie udali się na cmentarz, gdzie do późnych godzin wieczornych zapalali znicze na opuszczonych i zapomnianych już mogiłach. 
– Wystarczą chęci i trochę wolnego czasu – przyznaje sekretarz powiatowy PiS Przemysław Sulecki. -  Odwiedziliśmy groby, którymi od dawna nikt się nie zajmował. Każdy z nich został posprzątany.

Działacze FM PiS deklarują, że podobną akcję na pewno powtórzą w przyszłym roku.
- Choć pogoda wyjątkowo nie dopisała dziękujemy tym wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu akcji i chętnie się do niej przyłączyli – dodaje Aleksandra Muszyńska.
 
    md - 03.11.2012
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©