ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8245

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Stargard może być z was dumny!

W tym roku stargardzkie Echo Arioso obchodzi 40 – lecie swojego istnienia. Z tej właśnie okazji w Domu Kultury Kolejarza odbył się uroczysty koncert podsumowujący działalność miejscowego chóru pod batutą Jerzego Krawczyńskiego.

Echo Arioso to kilkudziesięciu chórzystów i chórzystek. To 40 lat tradycji i śpiewu na wysokim poziomie. To niezliczone trasy koncertowe wiodące przez miasta i miasteczka Polski, ale także przez Niemcy, Litwę, Łotwę, Słowację, Czechy i Węgry.

Z pieśnią narodową, ludową i kościelną chór docierał do różnych środowisk społecznych. Niejednokrotnie koncertował w zakładach pracy, katedrach i małych, często zabytkowych kościołach.


Od wielu lat do tradycji chóru weszły koncerty kolęd i pastorałek, które swym pięknem sprawiają niezapomniane przeżycia artystyczne i duchowe.


Chórem od 1995 r. dyryguje charyzmatyczny i wielce szanowany Jerzy Krawczyński, nauczyciel i dusza Echo Arioso. Uroczysty występ zgromadził w Domu Kultury Kolejarza wielu sympatyków chóru. Na koncert został zaproszony również parlamentarzysta Michał Jach, prezes społeczny innego stargardzkiego chóru Cantore Gospel.

W gronie zaproszonych gości był również przewodniczący Rady Miejskiej w Stargardzie Wiesław Masłowski, radna Monika Kieliszak, członek zarządu powiatu stargardzkiego Ireneusz Rogowski, radny powiatowy Tadeusz Sowa oraz dyrygentka chóru Cantore Gospel Maria Pyra.

- Gratuluję wam naprawdę pięknego jubileuszu – powiedział w trakcie okolicznościowego przemówienia poseł Michał Jach. - Wasz śpiew i szeroki repertuar budzi podziw i uznanie. Życzę wam wielu dalszych sukcesów oraz wytrwałości w tym, co robicie. Stargard może być z was dumny!
W repertuarze jubileuszowym znalazły się przede wszystkim arcydzieła muzyki poważnej. Koncert był prawdziwą ucztą duchową dla zebranych licznie melomanów. Swoją działalność artystyczną chór kontynuuje do dziś dzięki pomocy i zrozumieniu samorządu lokalnego, dyrekcji Domu Kultury Kolejarza oraz wsparciu sponsorów.


    Damian Maligłówka, fot. Tadeusz Surma - 27.10.2012
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©