ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8775

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Michał Jach po spotkaniu z prof. Belką: „Była zbieżność poglądów”
Poseł Michał Jach uczestniczył w spotkaniu Klubu Prawa i Sprawiedliwości z prezesem NBP Markiem Belką. - Okazało się, że mamy podobne rozwiązania oraz propozycje związane z przyszłością finansów publicznych, polityką monetarną czy też euro.

Poseł Michał Jach nie ukrywa, że spotkanie z profesorem Belką było interesujące z kilku ważnych względów. - Przede wszystkim dobrze jest wiedzieć, co o najważniejszych dla kraju sprawach gospodarczych sądzi prezes banku narodowego, także, jeśli chodzi o ocenę sytuacji międzynarodowej – podkreśla Michał Jach. - 
To było bardzo ciekawe spotkanie, w trakcie którego zapoznaliśmy się z wieloma ocenami prezesa NBP. Okazało się, że nasze poglądy w sprawach ważnych dla polskiej gospodarki są takie same albo bardzo zbliżone. 
Stargardzki parlamentarzysta uczestniczył ponadto w innym, równie ważnym wydarzeniu.
Razem z przewodniczącym klubu PiS Mariuszem Błaszczakiem, Antonim Macierewiczem i między innymi posłem Mariuszem Kamińskim spotkał się z szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego w sprawie inicjatywy Prezydenta RP dotyczącej programu obrony przeciwrakietowej.W czasie spotkania szef BBN przedstawił główne założenia koncepcji rozwoju Sił Zbrojnych RP na lata 2013-2022, gdzie za jeden z kluczowych priorytetów uznaje się budowę obrony przeciwrakietowej w ramach systemu obrony powietrznej. Podczas dyskusji poseł Michał Jach oraz pozostali członkowie klubu PiS podkreślali potrzebę realizacji tego priorytetu jako uzupełnienia systemu sojuszniczego oraz ścisłej współpracy w tym zakresie ze Stanami Zjednoczonymi. Zwracali uwagę na konieczność wzmocnienia mechanizmu finansowania programu oraz uwzględnienia w jego realizacji polskiego przemysłu obronnego.
    md - 19.10.2012
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©