ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8238

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
W sobotę po południu. Przemaszerujemy.
Najpierw msza święta za Ojczyznę, później oficjalny pochód w stronę pomnika Jana Pawła II. W najbliższą sobotę członkowie Klubu Gazety Polskiej oraz Koła Przyjaciół Radia Maryja organizują wspólny przemarsz w obronie wolnych i niezależnych mediów.
Marsz zostanie poprzedzony uroczystą mszą świętą za Ojczyznę, która rozpocznie się o godzinie 15.00 w kościele pw. św. Ducha. Następnie uczestnicy marszu przejdą ulicą Czarnieckiego pod pomnik Jana Pawła II, gdzie zostanie odczytany apel o równy dostęp do multipleksu dla mediów prezentujących nurt prawicowy.

W uroczystości wezmą udział między innymi członkowie i sympatycy Klubu Gazety Polskiej w Stargardzie, przedstawiciele Koła Radia Maryja oraz poseł na Sejm RP Michał Jach. Zaproszenia do udziału we wspólnym pochodzie rozesłano do reprezentantów lokalnych stowarzyszeń i związków kombatanckich, przedstawicieli miejscowych władz samorządowych, duchowieństwa oraz wiernych stargardzkich parafii. 

- Mamy obecnie w Polsce bardzo niezdrową sytuację, w której to jedna opcja polityczna praktycznie zdominowała przekaz medialny próbując narzucić nam swoje poglądy – mówi Tadeusz Sowa, przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Stargardzie. – Stoimy na stanowisku, że wszyscy, którzy traktują poważnie ideę tolerancji, nawet jeśli nie odpowiada im przekaz TV Trwam, powinni upominać się o prawo do jej nadawania, jak również o niezależność w mediach, o prawdę i jej poszanowanie. Dlatego też zapraszam gorąco wszystkich do wzięcia udziału w sobotnim przemarszu.

    md - 18.10.2012
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©