ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8644

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
W Stargardzie polała się krew
Z uśmiechem na twarzy i pełną aprobatą inicjatywy Ireneusz Rogowski, członek zarządu powiatu stargardzkiego, oddał próbkę krwi podczas przeprowadzonego w naszym mieście Dnia Dawcy Szpiku.

 

Akcja współorganizowana przez panią Agnieszkę Myszkowską spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Przyłączył się do niej również powiat stargardzki. Ireneusz Rogowski, był jednym z wielu stargardzian, który tego dnia zarejestrował się jako potencjalny dawcy szpiku.
W trakcie Dnia Dawcy Szpiku przeprowadzona została równocześnie kampania informacyjna, której głównym celem było przybliżenie najważniejszych i podstawowych wiadomości na temat tego w jaki sposób, gdzie i kto może oddać krew.
– To świetna inicjatywa, do której postanowiłem przyłączyć się bez żadnego wahania – przyznaje Ireneusz Rogowski. - Specjalne słowa uznania kieruję do pomysłodawców i organizatorów akcji, która pokazała, że ma ona ogromny sens. 
O tym, że warto oddać krew przekonywał również wszystkich mieszkaniec Szczecina, który dowiedział się o zgodności jego DNA z osobą potrzebującą przeszczepu.Do rejestracji w bazie danych zapraszali także rodzice ośmioletniej Patrycji Mikanik, która otrzymała szpik od Macieja Stuhra. - Chęć zostania dawcą szpiku deklaruje się przez wypełnienie specjalnego formularza, który można dostać w stacjach krwiodawstwa i Zakładach Opieki Zdrowotnej, a nawet w w internecie - wyjaśnia Ireneusz Rogowski. - Dawcą szpiku może zostać każdy zdrowy człowiek między 18 a 50 rokiem życia, który nie chorował hematologicznie, a wstępna selekcja wśród chętnych do oddania szpiku jest identyczna jak w przypadku dawców krwi. Jeśli już okaże się, że dana osoba kwalifikuje się do zostania potencjalnym dawcą, wówczas jego dane i wyniki są zapisywane w bazie kandydatów na dawcę szpiku. Wbrew wielu opiniom sam zabieg jest bezbolesny i naprawdę warto się poświęcić!

    md - 12.10.2012
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©