ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8736

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Mamy już tego dość. Protestujemy!

Ponad 200 tysięcy osób uczestniczyło w wielkim marszu „Obudź się Polsko” w obronie wolnych mediów i TV Trwam. Manifestacja była także wyrazem sprzeciwu wobec działań podejmowanych przez rząd: wydłużania wieku emerytalnego, podnoszeniu podatków i polityki antyrodzinnej. W Warszawie nie zabrakło także działaczy lokalnych struktur PiS z posłem Michałem Jachem na czele, związkowców Solidarności oaz sympatyków Radia Maryja.

Preludium wielkiego marszu miało miejsce w Sali Kongresowej podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości „Alternatywa”. - Gdybyśmy w 1989 roku wywalczyli prawo do prawdy Polska byłaby dziś silniejsza, bardziej sprawiedliwa - podkreślił na wstępie prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Przed nami marsz o telewizję Trwam, o pluralizm mediów, bo nie ma innego sposobu zagwarantowania prawa do prawdy niż właśnie pluralizm mediów. Nie ma innego sposobu! Jarosław Kaczyński odniósł się również do wydarzeń, które ostatnio wstrząsnęły opinią publiczną. - Miarka się przebrała - afera taśmowa, Amber Gold, inwigilacja posłów, skandal z ekshumacjami... - wyliczał prezes Jarosław Kaczyński. - Prawo i Sprawiedliwość przedstawi kandydata na premiera rządu pozaparlamentarnego. Za kilka tygodni, kiedy uznamy to za właściwie, złożymy wniosek o wotum nieufności. Ale to przyszłość. Dzisiaj mamy marsz. Walczymy o Telewizję Trwam, prawa do prawdy, przebudzenie. Przebudź się Polsko - zakończył wystąpienie prezes PiS.
Po konwencji tłumy wiernych, manifestujących, związkowców oraz osób sprzeciwiających się polityce Donalda Tuska uczestniczyło w specjalnej mszy świętej. Po uroczystej celebrze kilkaset tysięcy osób przemaszerowało w barwnym korowodzie na Plac Zamkowy gdzie odśpiewano hymn państwowy. Do zebranych przemówili m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński i przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda.

Ze Stargardu do Warszawy wybrało się co najmniej kilkadziesiąt osób. Oprócz członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, radnych Wiesława Masłowskiego, Zdzisława Wilka, związkowców z Solidarności, sympatyków Radia Maryja i TV Trwam do stolicy wybrali się także pociągami i autokarami wierni kilku stargardzkich parafii. - W Warszawie pokazaliśmy wielką siłę oraz to, że trzeba się z nami liczyć – mówi poseł Michał Jach. - Ten ogromny marsz był też wyrazem niezadowolenia i frustracji wobec polityki rządu Tuska. Dzisiaj mówiąc kolokwialnie Polska się zwija, społeczeństwo ubożeje, brakuje miejsc pracy, likwidowane są sądy i posterunki policji. Tak dłużej być nie może.
Poseł Jach w trakcie przemarszu rozmawiał także długo z napotkanymi słuchaczami Radia Maryja. Parlamentarzysta złożył na ręce marszałek Kopacz interpelację ws. nieumieszczenia na krajowym multipleksie Tv Trwam. - Musimy dziś wychodzić na ulice i bronić rzeczy, których nigdy nie powinniśmy bronić, bo się nam po prostu należą – twierdzi poseł Jach. - Jawna dyskryminacja Telewizji Trwam, to przede wszystkim odmowa dla pluralizmu, wolności słowa i prawdy, czyli podstawowego prawa demokracji.

Zapraszamy do fotogalerii

    Damian Maligłówka, fot. Dariusz Wojnarowski - 01.10.2012
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©