ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8502

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Jach: „ Na takie chwile warto czekać"

Stargardzki chór Cantore Gospel obchodził we wrześniu swoje dziesiąte urodziny. Z tej właśnie okazji w Stargardzkim Centrum Kultury odbył się uroczysty koncert, który był ukoronowaniem dotychczasowego dorobku artystycznego chóru.

Cantore Gospel to niewątpliwie jedna z wizytówek Stargardu. W chórze śpiewają zarówno dorośli, jak i dzieci. Wszyscy, którym muzyka gospel jest po prostu bliska sercu. Nad wszystkim czuwa charyzmatyczna dyrygent Maria Pyra, która jak często przyznaje - muzyce gospel poświęciła się bez reszty.

Zespół już od wielu lat koncertuje zarówno w kraju jak i za granicą. Szczególnym uznaniem cieszą się coroczne warsztaty Stargard Gospel Days, które już na stałe wpisały się w kalendarz stargardzkich imprez kulturalnych.

Jubileuszowy koncert obfitował w wiele wzruszających chwil i momentów, nie tylko za sprawą muzyki. Nagrodzono bowiem osoby, które przez ten czas wspierały w przeróżny sposób chór ze Stargardu. Najgorętsze podziękowania otrzymała tego dnia Maria Pyra. - W imieniu całego chóru, chciałabym Pani serdecznie podziękować za te 10 lat współpracy – wyznała z pełną szczerością jedna z chórzystek Cantore Gospel. – Wiemy, że było ciężko i że bardzo ciężko się z nami pracuje. Ale naprawdę jesteśmy bardzo wdzięczni za tę cierpliwość. To Pani obudziła w nas pasję do muzyki gospel, za co na prawdę jesteśmy bardzo wdzięczni.


Duży wkład w organizację imprezy oraz w przygotowania do jubileuszowego koncertu miał również stargardzki poseł Michał Jach, który już od kilku lat sprawuje funkcję prezesa Stowarzyszenia Muzycznego Cantore Gospel. – Na takie chwile warto czekać – mówi poseł Michał Jach. – Dziękuję serdecznie tym wszystkim, którzy przez ten czas byli razem z nami, wspierali nas i umacniali w przekonaniu, że to wszystko ma sens. Dziękuję Marii Pyrze za to, że potrafiła zjednoczyć wokół siebie grupę fantastycznych ludzi, którzy kochają śpiewać. Mamy wspaniałych chórzystów, świetnych muzyków i rzeszę oddanych fanów oraz przyjaciół. Za te wszystkie spędzone wspólnie chwile jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękuję.

Zapraszamy do fotogalerii

 
    Damian Maligłówka, fot. Tadeusz Surma - 26.09.2012
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©