ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8333

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Pamiętali o rocznicy śpiewająco
Mija pół roku od powstania w Stargardzie klubu sympatyków Gazety Polskiej. Z tej okazji i z uwagi na fakt przypadającej 73. rocznicy napaści ZSRR na Polskę członkowie stargardzkiego klubu spotkali się w świetlicy ogródków działkowych " Nowy Sad " przy ul. Gdańskiej.

Przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Stargardzie Tadeusz Sowa, podczas słowa wstępnego przypomniał wszystkim o tym bardzo istotnym wydarzeniu w historii naszego kraju. Wydarzeniu, o którym przez lata milczała nasza historia. - 17 września 1939 roku Polska otrzymała potężny cios w plecy, niespodziewany i zdradziecki – przyznał Tadeusz Sowa. - Spotkaliśmy się tu dziś, aby wspomnieć tych wszystkich, którzy w wyniku tej ukartowanej wcześniej agresji, stracili swoje życie za wolną i niepodległą Polskę.
Oprócz członków i sympatyków klubu Gazety Polskiej na spotkaniu obecni byli radni miejscy i powiatowi PiS, stargardzki poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Jach, a także przedstawiciel lokalnego oddziału związku żołnierzy Armii Krajowej Antoni Jasiewicz. Organizatorzy spotkania zadbali także o coś dla ducha i ciała. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy grillu i ciepłej grochówce w miłej i przyjaznej atmosferze trwało do późnych godzin wieczornych.

  
 To już kolejne tego typu spotkanie zorganizowane przez Klub GP w Stargardzie. Wcześniej sympatycy gazety mogli spotkać się między innymi z profesorem Andrzejem Zybertowiczem, historykiem Andrzejem Płużańskim, profesorem Instytutu Polityki Światowej w Waszyngtonie Markiem Chodakiewiczem, czy też ostatnio z posłem Tomaszem Kaczmarkiem znanym również jako „Agent Tomek”.
    Damian Maligłówka, fot. Tadeusz Surma - 18.09.2012
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©