ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8299

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Dobre nowiny dla Stargardu !
To było prawdziwe święto muzyki chrześcijańskiej. Najpierw warsztaty pod okiem prawdziwych fachowców, a na zakończenie uroczysty koncert. Tym samym Stargard na trzy dni zamienił się w polską stolicę gospel. Już po raz siódmy!

VII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel, choć przeszedł już do historii, to jeszcze na długo zapadnie w pamięci zarówno jego uczestników oraz tych, którzy postanowili wybrać się do kościoła św. Ducha na koncert finałowy. Stargardzkie „Cantore Gospel”, zespół dziecięcy „Boże Światełka” z parafii Chrystusa Króla Wszechświata na osiedlu Chopina, zaproszony na tę okazję chór „Tawor” z Ukrainy, czy też chór „Cantore Pasja” z miejscowości Płoty – to nie jedyni uczestnicy trzydniowych warsztatów. W zajęciach wzięli bowiem udział wszyscy chętni, dla których muzyka gospel jest po prostu codzienną pasją. Arkana tej niełatwej sztuki wokalnej w trakcie ćwiczeń odsłaniali młodym ludziom specjalnie zaproszeni goście: David Daniel, pastor mieszkający na co dzień w Londynie, Marsha Otondi z Kenii oraz warszawianka Joanna Wątor. Oczywiście nad wszystkim czuwała dyrygent „Cantore Gospel” Maria Pyra, która z imprezą związana jest od samego początku, i która jak zawsze w sprawną organizację warsztatów i finałowego koncertu włożyła dużo serca i zaangażowania. Z kolei o instrumentalną otoczkę koncertu zadbali muzycy z Wrocławia oraz Stargardu. Blisko dwugodzinny występ w kościele św. Ducha spotkał się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Stargardu.
 

Tuż przed rozpoczęciem koncertu poseł na Sejm RP Michał Jach, który jest jednocześnie społecznym prezesem stargardzkiego chóru „Cantore Gospel” przywitał serdecznie licznie zgromadzoną w kościele publiczność, a przede wszystkim artystów, wykonawców, nauczycieli i tych, którzy przyczynili się do organizacji festiwalu. Później kościół św. Ducha, na blisko dwie godziny, wypełnił się radosną i przejmującą muzyka gospel. Nie zabrakło bisów i wielu wzruszających momentów. - Na takie chwile warto czekać cały rok – przyznaje poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Jach. - Gospel to w dosłownym tłumaczeniu „dobra nowina”. Cieszę się, że właśnie taka muzyka, muzyka radości i nadziei na te trzy dni zagościła tutaj w Stargardzie.

 
Zapraszamy do fotogalerii z finałowego koncertu

    Damian Maligłówka, fot. Tadeusz Surma - 27.08.2012
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©