ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8265

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
A to historia!

Wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni, podniosła i wesoła atmosfera oraz konkurs historyczny. Już po raz dziewiąty kilkaset osób z całego województwa spotkało się na Placu Lotników w Szczecinie, aby oddać cześć walczącym i poległym w Powstaniu Warszawskim, a także akcji „Burza”.


To była bardzo udana impreza, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, przede wszystkim młodzieży. Tradycyjnie już na samym wstępie każdy z uczestników spotkania otrzymał specjalny śpiewnik z polskimi pieśniami patriotycznymi. W trakcie imprezy przeprowadzono też konkursy, zarówno dla starszych jak i tych młodszych, sprawdzające ich wiedzę historyczną.
Oprócz pokrzepienia ducha nie zabrakło też czegoś dla ciała, czyli skromnego poczęstunku w postaci chleba ze smalcem.

Wśród zgromadzonych osób i gości, nie zabrakło czołowych działaczy Prawa i Sprawiedliwości z naszego województwa, posłów Joachima Brudzińskiego, Leszka Dobrzyńskiego – organizatora imprezy, stargardzkiego posła Michała Jacha oraz europosła Marka Gróbarczyka.
Nie zabrakło też osób starszych oraz młodzieży i dzieci. Szczególnie podobała się Grupa Rekonstrukcji Historycznej. W ten sposób zarówno poprzez ubiór oraz nastrój w postaci koncertu polskich pieśni patriotycznych udało się choć na chwilę oddać klimat tamtych dni.

Do Szczecina oprócz posła Michała Jacha udali się również nasi koledzy i koleżanki ze Stargardu między innymi radny Zdzisław Wilk i pani Irena Staszyńska.


    md - 11.08.2012
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©