ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8426

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
O tym trzeba głośno mówić !

- O tym trzeba głośno mówić, o waszej ciężkiej i często niebezpiecznej służbie. Szczególnie w tym dniu musimy się stanowczo upomnieć o jej docenienie i uznanie. Bez sprawnej, profesjonalnej policji nie ma bezpiecznego państwa – powiedział poseł na Sejm Prawa i Sprawiedliwości Michał Jach, podczas uroczystych obchodów Święta Policji w Stargardzie.


Spotkanie stargardzkich funkcjonariuszy w Domu Kultury Kolejarza było okazją do podsumowania pracy policjantów, ale przede wszystkim do wręczenia nagród i awansów na wyższe stopnie. W sumie takiego zaszczytu dostąpiło aż 63 stróżów prawa, w tym również pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. Nagrody, odznaki i awanse pracownikom komendy wręczył zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie, inspektor Jan Pytka. Z kolei w trakcie przemówienia komendant KPP w Stargardzie Mirosław Denis podziękował wszystkim policjantom za oddaną służbę, wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych i skuteczność w poszukiwaniu sprawców przestępstw, co dobitnie udowodnili ostatnimi akcjami. - W dniu waszego święta chciałbym serdecznie podziękować w imieniu swoim oraz moich koleżanek i kolegów z Prawa i Sprawiedliwości za codzienną troskę o bezpieczeństwo Polaków -  powiedział w trakcie swojego wystąpienia poseł Michał Jach. - To misja stania po stronie dobra i porządku publicznego. Niestety, obecna władza wydaje się o tym nie pamiętać. A przecież są sprawy i wartości, na których oszczędzać po prostu nie można.

Szeroko rozumiane bezpieczeństwo to podstawowa powinność rządzących wobec obywateli. To jest zasadniczy obowiązek, bez którego nie można mówić o demokratycznym państwie prawa. Bycie funkcjonariuszem policji to służba i misja. Państwo powinno wynagradzać i cenić tych, którzy w imię troski o innych gotowi są poświęcić własne zdrowie, a niejednokrotnie życie.

 
Zapraszamy do fotogalerii z wydarzenia

    Damian Maligłówka, fot. Tadeusz Surma - 31.07.2012
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©