ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8412

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
"Stargard będzie innym miastem"
W stargardzkim Parku Przemysłowym, symbolicznym wbiciem łopat, rozpoczęto wielką inwestycję związaną z budową fabryki MTU Polska. Na uroczystość został zaproszony między innymi poseł PiS Michał Jach.

Realizacja inwestycji pochłonie sumę 90 milionów euro. Planuje się, że w zakładzie znajdzie zatrudnienie ponad 200 osób. Symbolicznego wbicia łopat pod inwestycję dokonali prezes MTU Polska Karl Kollmuss, prezydent Stargardu Sławomir Pajor, poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Jach, poseł Zofia Ławrynowicz, wicemarszałek województwa Andrzej Jakubowski, starosta Waldemar Gil, członek zarządu Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Marek Łyżwa oraz Iwona Grajewska z Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Prezes MTU Polska przyznał, że budowa fabryki w Stargardzie jest dla niego dużym wyzwaniem, ale jednocześnie kolejnym, ważnym krokiem w kierunku dalszego rozwoju firmy. Pochwalił Stargard za przygotowanie bardzo dobrej infrastruktury technicznej oraz stworzenie przyjaznego klimatu dla dużych przedsiębiorstw, które od kilku lat lokują swój kapitał w Stargardzkim Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. – Dziękuję serdecznie wszystkim partnerom za współpracę przy pozyskaniu inwestora, a spółce MTU za dobry wybór miejsca – powiedział między innymi prezydent Stargardu Sławomir Pajor, podkreślając jednocześnie skalę i wagę tej inwestycji dla całego regionu.


 

Michał Jach, stargardzki poseł Prawa i Sprawiedliwości :

Cieszę się, że kolejna tak duża firma, licząca się na światowym rynku, postanowiła zainwestować właśnie w Stargardzie.

Po Bridgestonie i Cargotecu to już trzeci potężny inwestor, który swoją produkcję postanowił ulokować w Stargardzkim Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. Mamy znakomitą lokalizację, która jest niewątpliwie naszym dużym atutem, ale też bardzo dobrze i solidnie przygotowane grunty oraz całą infrastrukturę, co również sprawia, że wielkie zachodnie koncerny chcą tu inwestować. To niewątpliwy sukces naszego miasta. W kuluarach rozmawiałem z przedstawicielem inwestora, który przyznał, że w Stargardzie od samego początku planowania inwestycji nie napotkał żadnych przeszkód. To tylko potwierdza moją tezę, że firmy które postanowiły ulokować w Stargardzie swoje marki, pociągną za sobą kolejnych, strategicznych w tej części Europy inwestorów. Jako parlamentarzysta, stojący na czele zachodniopomorskiego zespołu ds. gospodarki, jestem przekonany, że dzięki takim inwestycjom, już za kilka lat Stargard będzie zupełnie innym miastem.

    Damian Maligłówka, fot. Tadeusz Surma - 10.07.2012
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©